Ako jednoducho vyriešiť váženie balíkov pre Packeta s Chameleoonem?

Packeta prichádza od 1.9. s požiadavkou povinného zadávania váhy zásielky pred alebo pri vytváraní objednávky prepravy.  Packeta vyžaduje údaj o váhe zásielky a v prípade absencie tohto parametra nebude možné objednávku prepravy vytvoriť.

Poďme si predstaviť ako je možné túto požiadavku splniť, ak expedujete cez expedičné riešenie Chameleoon:

V chameleoone sú k dispozícii 3. možnosti na zadávanie váhy. Z toho dve pôvodné a jedná nová.  

  1. Predvolená váha: Umožňuje prenášať predvolenú váhu zásielky do zásielkovne.  Pri tomto nastavení sa zadáva konštantná váha. Je to využiteľné v prípade, že eshop odosiela zásielky v obdobnej váhe. Táto možnosť síce nezabezpečí presnú váhu tak ako to požaduje Packeta, ale ak máte tovary, ktoré majú približne váhu, je možné využiť toto jednoduché riešenie.
  2. Evidovaná váha produktov: Zadávať váhu zásielky výpočtom z váhy produktov. Riešenie vyžaduje, aby bola váha zadaná už na produktoch v eschope. Následne sa váha produktov sčíta a vypočíta sa z údajov váha zásielky. Tento spôsob poskytuje pomerne presnú váhu a je rýchlym riešením pre tých, ktorí váhu jednotlivých produktov evidujú. 
  3. Vážený balík: Poslednou možnosťou je naša NOVINKA, ktorá umožňuje prevážiť zásielku tesne pred tlačou expedičného štítka. Výhodou tejto možnosti je, že ponúkne presnú váhu zásielky aj s obalovým materiálom. Zákazník, ktorý nesleduje váhy produktov, nemusí dopĺňať váhu k produktom.  

V nasledujúcej časti viac napíšem o poslednej možnosti, nakoľko je v aplikácii nová. Naša realizácia spočíva v tom, že sme do riešenia doplnili okno pred krok tlače. Okno slúži na doplnenie údaju o váhe zásielky.  V momente, keď položíte balík na váhu, váha sa automaticky prenesie do aplikácie. Následne sa vytvára objednávka prepravy aj s presnou váhou a tlačí sa expedičný štítok. V prípade, že sú v zásielke viaceré balíky, je potrebné odvážiť každý z nich a po odvážení posledného sa vytvára objednávka prepravy.

Riešenie aktuálne podporuje váhu Ohaus Navigátor, ktorá je dostupná s rôznou váživosťou. Postupne budeme do riešenia dopĺňať aj ďalšie váhy.  

Okno je možno využiť aj na menej automatizovaný režim, kde sa odosiela váha prostredníctvom tlačidla na váhe alebo v aplikácii. Prípadne je možné použiť aj obyčajnú váhu a váhu ručne prepísať. 

Aktuálne dopĺňame možnosť automaticky preberať hmotnosť z váhy aj do operácie hromadnej expedície. K 1.9.2021 bude táto možnosť dostupná aj tam. 

Touto úpravou by Upgates spolu s aplikáciou Chameleoon mali byť dostatočne pripravené na zmeny, ktoré u kuriéra Packeta nastanú v septembri. 

Ďalší článok
Ako na e-mail marketing e-shopu?