Ako majiteľom e-shopov pomôže účtovnícky program

Niektorí e-shopéri si myslia, že najdôležitejší je dizajnový vzhľad e-shopu a jednoduché používanie. Tieto prvky viditeľné navonok sú dôležité, to isté ale platí aj pre takzvané „črevá“ e-shopu. Pod týmto označením si môžete predstaviť vnútorné systémy, ktoré zaisťujú procesy na pozadí. Vďaka nim zvládnete dodať produkty včas, bez problémov a s potrebnými účtovníckymi dokladmi. 

Dôležitú úlohu v systémoch, ktoré to umožňujú, hrá účtovnícky program. V tomto článku si predstavíme výhody účtovníckeho programu pre e-shop a ukážeme, ako vám uľahčí podnikanie.

Automatizácia a časová úspora

Ručné vkladanie údajov zo systému do systému je zdĺhavé a hrozí, že pri ňom urobíte chyby. Vďaka prepojeniu účtovníckeho programu s e-shopom a skladom automatizujete mnoho rutinných procesov a zvýšite efektivitu celého podnikania.

Pokiaľ by ste systémy prepojené nemali, faktúry, ktoré vám vystaví e-shop, musíte prepísať do účtovníctva alebo daňovej evidencie. Akonáhle si tieto softvéry prepojíte, ručné prepisovanie vám odpadne.

Množstvo času ušetríte aj pri vkladaní produktov – informácie ako:

  • popis produktu,
  • parametre
  • alebo fotky

stačí len vložiť do účtovníckeho programu. Z neho ich potom exportujete do e-shopu. 

Finančné analýzy

Vďaka údajom v účtovníckom programe sledujete finančné zdravie svojho podnikania. Prehľadné reporty, grafy a analýzy vám umožnia vyhodnotenie predajov, ziskovosti, výdajov a ďalších kľúčových ukazovateľov. 

Všetko máte na jednom mieste bez toho, aby ste museli prechádzať štatistiky v hneď niekoľkých softvéroch.

Stav skladových zásob

Keď prepojíte sklad a e-shop, zákazníci v e-shope uvidia, koľko tovaru máte skladom a vy to nemusíte ručne aktualizovať. 

Keď si produkt objednajú, systém ho rezervuje. Vďaka tomu sa nestane, že posledný kus omylom vypredáte v kamennej predajni a potom musíte zákazníka informovať o zrušení či neskoršom dodaní objednávky.

Základy pre e-shopovú expanziu

Pokiaľ máte pár objednávok denne, vystačíte si s fakturačným modulom, ktorý ponúka priamo e-shop. Akonáhle sa ale váš biznis rozbehne, účtovníctvo napojené na e-shop vám pomôže rast zvládnuť. Investícia do účtovníckeho programu je totiž výrazne nižšia, ako keby ste si platili asistentku na prepisovanie údajov.

Aj keď práve začínate a účtovnícky program ešte nepotrebujete, zaujímajte sa, aké možnosti prepojenia s účtovníckymi programami e-shop ponúka. Keď príde chvíľa na účtovnícky program, budete pripravení.

Ďalší článok
Ako napojiť dodávateľa do Upgates pomocou Xemel