Aktualizácie systému verzia 24

Nové funkcie

Režim One Stop Shop (OSS)

Do systému e-shopu sme zahrnuli zmeny týkajúce sa režimu One Stop Shop (OSS), ktoré novo ovplyvňujú medzinárodné objednávky. Upravili sme možnosti nastavenia DPH pre jednotlivé štáty a zákazníci si môžu jednoducho vybrať zem doručenia (dostupné od Designera, verzia 3.7, viac tu).

Administrácia

Recyklačné poplatky - nové rozhranie

TSystém recyklačných poplatkov má teraz vlastnú sekciu v administrácii e-shopu, kde ich môžete jednoducho spravovať. Priradenie recyklačného poplatku teraz môžete urobiť pri produktoch v časti Ceny section (viac tu).

Produkty zaradené do skupiny doprava

V časti Skupina doprava, sa zobrazuje počet produktov, ktoré sú k nej priradené.

Kliknutím na toto číslo budete presmerovaní do zoznamu produktov, kde sa automaticky vyfiltrujú tieto produkty (viac tu).

Rozšírené možnosti pre import

Do URL adresy zdroje importu je možné po novom zadať dodatočné parametre (viac tu). Pri importoch z dočasného FTP je teraz možné použiť zdrojový súbor z tohto FTP (viac tu).

Jednorazový export objednávok do HTML

V zozname objednávok je možné si vybrané objednávky jednorazovo exportovať do HTML formátu (viac tu).

Nové možnosti v režimu úprav

V režimu úprav sú dostupné nové možnosti pre rýchle úpravy vo vybraných stĺpcoch, ktoré to doteraz neumožňovali (viac tu).

Rozšírenie možností pre vyradenie z vyhľadávania

Z vyhľadávania je po novom možné vyradiť aj aktuality a poradcu. Teraz je možné vo vybraných sekciách nastaviť vyradenie z vyhľadávania pomocou hromadných úprav (viac tu).

Nové dynamické zástupné konverzné kódy

Pri konverzných kódoch sme pripravili nové dynamické zástupné kódy, ktoré môžete použiť vo svojich skriptoch (viac tu).

Existujúce dynamické zástupné kódy budú funkčné po dobu nasledujúcich 3 mesiacov od tejto aktualizácie. Počas tejto doby je potrebné si upraviť skripty na nové dynamické zástupné kódy (viac tu).

Zobrazenie parametra v detaile produktov

Pri parametri možno nastaviť, či sa má zobrazovať v detaile produktu (v dlhom popise). Funkcia je dostupná od Designera verzia 3.7 (viac tu).

Rozšírenie možností pre zlučovanie objednávok

Pri zlučovaní objednávok sa teraz zlúčia tiež spôsoby dopravy a platby, ak sú rovnaké pri všetkých zlučovaných objednávok. Zo zlúčeného obchodného prípadu sa automaticky vygeneruje dokument objednávky (viac tu).

Nastavenie farby a ikony dostupnosti

Pri jednotlivých dostupností produktov je možné nastaviť farbu a ikonu. Funkcia je dostupná od Designera verzia 3.7 (viac tu).

Zoznam produktov pod limitom stavu zásob

V sekcii Produkty je podkategória Sklad pod limitom s číslom udávajúcim koľko produktov je aktuálne pod nastaveným limitom (viac tu).

Nastavenie rozmeru obrázkov pre emailing

V administrácii je možné si nastaviť šírku obrázku produktu v pixeloch, podľa ktorej sa budú generovať obrázky produktov do emailingové šablóny (viac tu).

Zobrazenie kategórií pri duplikácii menu

Pri aktívnej duplikácii menu na e-shope došlo k úprave zobrazenia kategórií v administrácii e-shopu. V zozname kategórií v sekcii Kategórie dôjde k spojeniu oboch menu do jedného (viac tu).

Oddelené prístupové údaje pre jazyky pri bránach TatraPay a CardPay

Pri platobných bránach TatraPay a CardPay možno teraz zadať oddelené prístupové údaje pre jednotlivé jazykové mutácie e-shopu.

Načítanie objednávky v pokladni

V pokladni je možné načítať už vytvorené objednávky a priamo ich zaplatiť v hotovosti alebo kartou (viac tu).

Prepojenie

Google Tag Manager

Možnosť jednoduchého automatizovaného napojenia pomocou Google Tag Manager (GTM). Umožňuje napojenie všetkých Google služieb pomocou jedného (viac tu).

Novinky v module Designer

Všetky novinky a úpravy v grafickom konfigurátore Designer, verzia 3.7, nájdete v článku tu.

Ostatné

  • Vlastný obrázok a skratka pre jazyk e-shopu -- k jazyku je možné si nahrať vlastný obrázok a skratku (dostupné od Designer verzia 3.7, viac tu).
  • Pridanie poznámky ku kalkulačke splátok - pomocou prekladuinstallment-calculator-notemôžete pridať poznámku, vedľa odkazu na splátkovú kalkulačku, v detaile produktu (dostupné od Desingéra verzia 3.7, viac tu).
  • Možnosť skryť prihláseným zákazníkom ceny pre neprihlásených - V module Designer je možné skryť cenuNeprihlásený zákazník. Táto cena sa zobrazuje prihláseným zákazníkom, ak majú nastavenú cenníkovú zľavu oproti neprihláseným zákazníkom (dostupné odDesignera verzia 3.7, additional info).
  • Zväčšenie hlavného obrázku produktu v mobilnom zobrazení - zväčšenie hlavného obrázku produktu je teraz možné tiež v mobilnom zobrazení (dostupné od Designera verzia 3.7, viac tu).
  • Možnosť skryť údaje pre platbu prevodom -v administrácii e-shopu je možné nastaviť, či sa po dokončení objednávky s platbou typu bankový prevod zobrazia zákazníkovi údaje pre platbu prevodom (dostupné od Designera verzia 3.7, additional info).
  • Možnosť vypnutia sekcie Najpredávanejšie - v administrácii e-shopu je u vybraných stránok možné zvoliť, či sa má zobrazovať sekcia Najpredávanejšie. Presunuté z Vlastných polí (viac tu).
Ďalší článok
Aktualizácie systému verzia 23