Aktualizácie systému verzia 30

Funkcie

Sady

Vďaka úplne prepracovaným sadám môžete zákazníkom ponúknuť plnohodnotné sety produktov. Súpravy teraz fungujú ako samostatný (nadradený) produkt, ktorý obsahuje konkrétne položky. Tie sa teraz správne odčítajú zo skladu. Vďaka sadám svojim zákazníkom zjednodušíte nakupovanie zvýhodnených setov, alebo produktov, ktoré sa skladajú z viacerých súčastí. Viac tu.

Zvýhodnené ponuky typu 2+1

Podporte predaje vďaka šikovnej ponuke darčekov pri zakúpení určitého počtu produktov. Novú funkciu je možné nakonfigurovať pre ľubovoľný počet produktov (X+Y). Zároveň dôjde k správnemu odčítaniu týchto produktov z vášho skladu. Viac tu.

Zvýhodnené ponuky s produktom zadarmo alebo so zľavou

Okrem možnosti ponúknuť zákazníkom zvýhodnený produkt 2+1 (a obdobné) ich môžete motivovať ku kúpe aj ponukou dodatočného produktu zadarmo alebo so zľavou. Darček a produkt zadarmo sa líšia legislatívnymi náležitosťami, je preto na vás, ktorý z týchto dvoch spôsobov využijete. Viac tu.

Radenie podľa dostupnosti

Na základe vašich početných podnetov sme vyvinuli funkciu radenia podľa dostupnosti, ktorá vďaka ktorej zákazníkom na prvých miestach ukážete produkty skladom. Návštevníkov tak ihneď zaujmete položkami, ktoré môžete skutočne doručiť. Viac tu.

Opakované platby v peněženke

Vďaka novej funkcii opakovaných platieb sa už nemusíte starať o stav vašej e-shopovej peňaženky. Na niekoľko klikov si novo založíte jednoduché pravidlo, na základe ktorého bude dochádzať k pravidelnému dobíjaniu peňaženky. Tým zamedzíte nechcenému vybitiu peňaženky a pozastaveniu e-shopu. Viac tu.

Chytrý výber

Táto funkcia vám ušetrí veľa času pri správe e-shopu. Vďaka takzvaným šikovným výberom si môžete ľahko upraviť alebo vytvoriť nové možnosti voľby. Napríklad v rámci dostupnosti alebo jednotiek. Inteligentné výbery budeme postupne rozširovať na ďalšie miesta v administrácii e-shopu.

Editor obrázkov

Produktové fotografie a ďalšie obrázky si teraz môžete upraviť priamo v administrácii e-shopu. Obrázky môžete orezať, doplniť o popis, opatriť filtrom, alebo treba pridať masku. Viac tu.

Designer

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke "Novinky v Designeri", kde bude tiež novo vedený Changelog vykonávaných zmien pre grafické šablóny od verzie 4.0.

Doplnky

Zásilkovňa - prepojenie cez API

Pre Zásielkovňu sme pripravili API napojenie, ktoré umožní priamo z administrácie e-shopu odosielať objednávky do Zásielkovne, tlačiť štítky a ďalšie. Viac tu.

Depo.sk - pobočkové siete

Načítanie výdajných miest pobočkovej siete Depo.sk. Viac tu.

GLS - rozdelenie typu pobočiek

U dopravcu GLS si teraz môžete zvoliť, aký typ pobočiek sa má ponúknuť zákazníkom na výber. K dispozícii sú Parcel Shop alebo Parcel Box, prípadne kombinácia oboch.

PPL - rozdelenie typu pobočiek

U dopravcu PPL si môžete zvoliť, aký typ pobočiek sa má ponúknuť zákazníkom na výber. K dispozícii sú Parcelshop alebo Parcelbox, prípadne kombinácia oboch.

Objednávky

Rýchla ponuka stavov objednávok v ich zozname

Zoznam objednávok ponúka samostatné tlačidlá pre rýchle vyfiltrovanie jednotlivých stavov objednávok. Viac tu.

Vyhľadávanie podľa poznámky u zákazníka v zozname objednávok

V zozname objednávok je možné vyhľadávať podľa poznámky k zákazníkovi, ktorá je zapísaná v detaile konkrétneho zákazníka v poli Poznámka. V zozname objednávok je potrebné si aktivovať stĺpec Poznámka k zákazníkovi. Viac tu.

Duplikácia priamo v zozname objednávok

Objednávku je možné teraz duplikovať priamo v zozname objednávok, nie je potrebné prechádzať do jej detailu. Viac tu.

Produkty

História cien

U produktov a variantov dochádza k ukladaniu ich cien za posledných 30 dní. Viac tu.

Hromadné úpravy variantov

Pri variantoch je možné používať hromadné úpravy na zmenu ich údajov, podobne ako pri hromadnej úprave produktov. Viac tu.

Zoznam produktov - vyhľadávanie podľa krátkeho a dlhého popisu

V zozname produktov je teraz možné vyhľadávať podľa obsahu v krátkom a dlhom popise produktov. Tieto možnosti sú dostupné v rozšírených filtroch - viac tu.

Dynamické filtre

Na stránkach e-shopu sa pri jednotlivých filtroch typu zaškrtávacie pole sa zobrazuje počet položiek, obsahujúcich daný parameter. Výberom hodnôt vo filtri dochádza k dynamickému filtrovaniu položiek. Táto funkcia je dostupná od grafických šablón verzie 4.0 (viac tu).

Uprednostniť produkty na sklade

V zozname produktov na stránkach e-shopu si je možné nastaviť preferovanie produktov skladom. Viac tu.

Zadanie ceny pre filtráciu produktov na e-shope

V slideri ceny pre filtrovanie v zozname produktov je možné teraz zadať presné čiastky pre ľahší výber požadovaného spektra. Táto funkcia je dostupná od grafických šablón verzie 4.0 (viac tu).

Ostatné

Štatistiky - obrat podľa stavu objednávok

V sekcii Štatistiky je pri obrate teraz možné filtrovať podľa konkrétneho stavu objednávok a či sú označené ako vyriešené. Tieto filtre sú k dispozícii v časti Rozšírené. Viac tu.

Štítky - vypnutie a zapnutie v mobilnom zobrazení

Možnosť vypnutia / zapnutia pre určité responzívne zobrazenie štítkov v zozname produktov. Táto funkcia je dostupná od grafických šablón verzie 4.0 (viac tu).

Vlajočky jazykových mutácií v mobilnom zobrazení

Vlajočky jazykových mutácií možno teraz vidieť v hlavičke e-shopu aj v mobilnom zobrazení. Nie je potrebné otvoriť ľavé menu pre ich zobrazenie. Táto funkcia je dostupná od grafických šablón verzie 4.0 (viac tu).

Zobrazenie kódu variantov na e-shope

Na stránkach e-shopu v detaile produktu je možné teraz zobraziť aj kód variantov. Táto funkcia je dostupná od grafických šablón verzie 4.0 (viac tu).

Poznámka pri tlačidle dokončiť objednávku

Pomocou prekladu finish-order-note si je možné pridať textovú poznámku (s formátovaním textu) pod tlačidlom dokončiť objednávku. Táto funkcia je dostupná od grafických šablón verzie 4.0 (viac tu).

Zjednodušenie procesu nahrávania obrázkov a dokumentov do e-shopu

Správca súborov teraz umožňuje ľahšie nahrávanie obsahu (obrázky/dokumenty) do administrácie e-shopu. Viac tu.

Generovanie čiarových kódov do dokumentov

V dokumentoch Objednávka aj vlastných dokumentoch je možné vložiť automaticky vygenerovaný čiarový kód produktov. Viac tu.

Filtrovanie zákazníkov bez nastavenej skupiny

V zozname zákazníkov je možné vyfiltrovať zákazníkov bez nastavenej zákazníckej skupiny. Táto možnosť je dostupná v rozšírených filtroch - viac tu.

Úprava systémových emailov cez editor kódu

Obsah emailu je možné novo upravovať pomocou editora kódu. V takom prípade sa vykonávajú úpravy priamo v HTML kóde. Viac tu.

Feed Google Nákupy - dostupnosť backorder

U produktov generovaných do feedu pre službu Google Nákupy je možné nastaviť dostupnosť backorder. Viac tu.

Nastavenie ceny pre konverzné kódy

Pri konverzných kódoch integrovaných v našom systéme si môžete zvoliť, či sa budú odosielať do externých služieb ceny s DPH alebo bez DPH. Viac tu.

Zopakovanie jednorazového importu

Pri dokončených jednorazových importoch sa ponúkne možnosť zopakovania daného importu pomocou tlačidla Spustiť ihneď. Viac tu.

Tlačidlo na zaplatenie v zákazníckom účte

V zákazníckom účte sa pri zozname objednávok zobrazuje tlačidlo na zaplatenie pre objednávky, ktoré majú spôsob platby cez platobnú bránu a zatiaľ nie sú zaplatené. Pôvodne bol odkaz iba v detaile objednávky.

Zákaznícka zľava v hlavičke stránky e-shopu

Ak má prihlásený zákazník priradený východiskový cenník s 0% zľavou, potom sa v hlavičke stránky neukáže informácia o cenníku. Táto funkcia je dostupná od grafických šablón verzia 4.0 (viac tu).

Úprava premenných pre CSS

Úpravu premenných pre systémové štýly zo súboru _variables.scss je teraz možné vykonávať pomocou súboru _variables-custom.scss. Viac tu.

Táto funkcia je dostupná od grafických šablón verzie 4.0 (viac tu).

Zakladanie súborov a priečinkov v editore kódu

V editore kódu je možné v priečinku Templates vytvárať vlastné (pod)priečinky a .phtml súbory. Viac tu.

Deaktivácia EET

Všetky funkcionality týkajúce sa ukončeného EET režimu boli zo systému odobraté.

API

Založenie cenníka cez API

Možnosť založiť si cenník v e-shope cez API rozhranie. Viac tu.

Správa pobočiek dopravy cez API

S pobočkami dopravy je teraz možné pracovať cez API rozhranie. Je možné si zobraziť ich zoznam a taktiež vykonávať pridanie a mazanie pobočiek. Viac tu.

Rozšírenie možností produktu v API

Pri produkte je možné využívať nové možnosti:

  • Aktualizovať EAN.
  • Aktualizovať štítky.
  • Aktualizácia textov produktu.
  • Získať zoznam produktov iba so súbormi.
  • Pracovať s hodnotením a recenziami produktu.

Všetky detaily nájdete v našej API dokumentácii. Viac tu.

Ďalší článok
Novinky v module Designer