Aktualizácie systému verzia 31.1

V tejto aktualizácii Vám prinášame novú verziu Marketplace a pravidelné systémové optimalizácia a opravy funkcií.

NOVINKY

Nová verzia Marketplace pre Doplnky

Hlavnou zmenou tejto aktualizácie je nová verzia Marketplace, ktorá nielen prechádza na vlastnú doménu (url adresu), ale zmenila sa predovšetkým pre naše partnerské agentúry.

Čo je nové z pohľadu zákazníka?

 • Nové zobrazenie doplnkov
 • Filtráciu doplnkov podľa služieb
 • Jednoduché rozlíšenie overených doplnkov vyvinuté Upgates

Nové zobrazenie doplnkov

Doplnky, ktoré v administrácii vidíte, predtým boli pojaté skôr iba ako "zmienka" o možnosti daného prepojenia a nebolo tak možné rozlíšiť, ktoré agentúry skutočne na svojich doplnkoch pracujú a také, ktoré iba spomínajú, že niečo také vie, ale implementáciu s nimi musíte kompletne vyriešiť externe.
Novo sú tak Doplnky rozdelené do 3 kategórií:

 • Doplnok tvorený partnerskou agentúrou

  • Doplnky vytvorené agentúrou sú doplnky, ktoré agentúra skutočne vytvorila a jej doplnok je k dispozícii priamo vo vašej administrácii s tlačidlom Aktivovať. Takéto prepojenie sa vám ihneď aktivuje a prepojí vašu administráciu s daným doplnkom agentúry.
   Overený doplnok spoznáte nielen vďaka tlačidlo aktivovať, ale musí mať aj špeciálnu ikonku vedľa svojho názvu.
   - Overený doplnok znamená , Že agentúra svoj doplnok otestovala nielen zo svojej strany, ale tiež prešiel testovaním na strane Upgates.
  • Na takéto aktivované doplnky sa nebude ani vzťahovať chystané spoplatnenie API. Naše partnerské agentúry, ktoré takýto doplnok vlastnia, budú mať API komunikáciu naďalej zadarmo. Ak teda aktuálne využívate API komunikáciu a váš doplnok momentálne nevidíte ako overený. Kontaktujte ho a informujte ho, aby na toto overenie prešiel.

 • Doplnok prepájajúci nejakú službu

  • Doplnky ponúkajúce "iba" nejaké prepojenie na určitú službu, ale toto prepojenie nepatrí danej agentúre sa zobrazujú teraz novo týmto štýlom spojenie ikoniek služieb. 
   Napríklad v tomto prípade vidíme, že existuje síce napojenie na Balíkovňu, ale balíkovňa toto napojenie nevytvorila, pretože sú tu spojené ikonky Balíkovne a Upgates.
  • Pod takýmto doplnkom je následne napísaná spoločnosť / agentúra, ktorá toto napojenie vytvorila. 
  • Ak je takýto doplnok vytvorený zo strany Upgates, doplnok je automaticky Overený.

 • Prepojenie ponúkajúce Agentúrou

  • Agentúry, ktoré takéto prepojenie iba ponúkajú, ale neprešli naším testovaním a nespadajú do neplateného API prepojenia sa zobrazujú týmto štýlom prepojenia ikoniek, bez štítku "overené" a majú šedivý popis agentúry, poprípade informácie, že prepojenie ponúka iba cez marketplace úplne bokom mimo fungovania Upgates.

Filtrovanie podľa služieb

Každá agentúra môže pre svoj doplnok uviesť, aké presne služby zo svojej strany prepája. Službou sa tu rozumie prepojenie na určitú „značku“ (spoločnosť – Zásielkovňa, Česká pošta, atď.). Týmto pre vás vzniká veľká ponuka služieb, ktorá je vidieť hneď na jeden klik a nemusíte už teraz zisťovať či náhodou doplnok ABC umožňuje službu, ktorú potrebujete prepojiť.
Teraz je tak systém obrátený a finálny doplnok vidíte presne podľa vyfiltrovanej služby. Odpadá už tak možnosť dodatočného hľadania na stránkach agentúry, či vami potrebnú službu ponúka.

Nové zástupné znaky

 • Pre systémové emaily (typu objednávka) bola pridaná nová premenná$product['configurations_detail']
 • Do sekcie Nastavenia / Objednávky / Dokumenty - Objednávka sme pridali nový zástupný znak {$product['type']}

Tento zástupný znak {$product['type']} definuje typ položky.
Možné typy:
- product - Produkt (vrátane darčeka k objednávke)
- set - Produkt ktorý je tvorený sadou
- set_part - Produkt, ktorý je v danej sade obsiahnutý
- gift - Darček k produktu
- discount - Zľava

Príklad s produktom 1+1 zadarmo

OPTIMALIZACE

Identifikácia zákazníka pre Tovar a Sklik

Sklik začiatkom roku 2025 očakáva zmenu vo fungovaní prehliadačov a zbieranie cookies 3. strán, ktoré môžu byť blokované a neumožniť tak zbieranie informácií o koncovom návštevníkovi stránky.

Identifikácia návštevníka je v Upgates riešená formou Emailové adresy návštevníka, ktorú zoznam preferuje. Viac sa dozvietev napovede.

Pohoda - Členenie DPH 

V rámci spätnej väzby sme pridali možnosť určiť hodnoty pre Členenie DPH pri prenose do Pohody.Defaultné hodnoty sme prednastavili tak, ako sme ich posielali v prenose.
Do týchto polí odporúčame zasahovať iba v prípade, keď skutočne tieto zmeny potrebujete vykonať.

Balíkobot - Zoznam dopravcov

Aktualizovali sme zoznam dopravcov, ktorý je možné v rámci prepojenia s Balíkobotom nastaviť. Zoznam nájdete nadetailu doplňku.
Aktualizovaný zoznam je teraz prepísaný aj do administrácie a výberového poľa v doprave.

Metráž - Validácia poľa Výber z možností

V detaile produktu sekcia Popis / Hlavné - Množstvo je možné nastaviť krokovanie na hodnotu Výber z možností. Do poľa možnosti však bolo možné napísať hodnoty spolu s textom, ktoré následne rozbíjalo samotné fungovanie funkcie výberu možnosti. Toto pole je systémovo nastavené tak, aby počítalo iba s možnosťou hodnôt formou čísla.
Novo tak už bude možné zadávať iba také hodnoty, ktoré obsahujú 0-9, bodku a čiarku.

Aby sme však zaistili, že do hodnoty budete môcť zadať aj jednotku, pridali sme rovno aj checkbox, ktorý určuje, či daná hodnota bude mať pridanú jednotku, alebo bude zobrazená iba ako hodnota bez jednotky, ktorá bude určená v názve parametra .

Nová adresárová štruktúra šablón 4.2.

Pre Editor kódu šablón 4.2. bola pozmenená adresárová štruktúra, aby bola docielená lepšia orientácia v jednotlivých súboroch.
Viac informácií môžete vy, alebo váš kodér nájsť v článkuChangelog 4.2.
Novo možno tiež používať relatívne URL adresy.

Interné informácie dopravy v objednávkach

V zozname objednávok sa teraz pri nájazde myšou na názov dopravy zobrazia interné informácie o zvolenej doprave, ktoré ste si pri doprave vyplnili.

Rýchlejšie načítanie zoznamu pobočiek

Ak máte vložený príliš veľký počet pobočiek pri doprave, je možné, že ste evidovali pomalšie načítanie onoho zoznamu v objednávke. Teraz po vykonanej optimalizácii by dané načítanie malo byť oveľa rýchlejšie.

Kontakty - Vernostné body 

Na základe spätnej väzby sme zobrazili počet vernostných bodov aj pre zákazníkov, ktorí sú iba typom kontakt. Zbieranie týchto bodov pre kontakty zostalo zachované. Pokiaľ zákazník teda po dlhšej dobe vykoná registráciu pod rovnakým emailom, na ktorý už nakupoval skôr bez registrácie, získa k týmto vernostným kódom prístup.

Na tejto stránke

Další zdroje informací

Facebook forum

Výměna zkušeností, rady a tipy mezi provozovateli e-shopů na systému Upgates.

Přejít do fora

Akademie

Získejte znalosti od našich specialistů na marketing, obchod, právo a podnikání.

Přejít do akademie

Novinky z Blogu

Co nového jsme pro vás připravili nebo chystáme najdete na blogu.

Přejít do blogu

Nepodařilo se Vám najít tu správnou odpověď?

Kontaktujte naši technickou podporu, která je tu pro vás od pondělí do pátku 8:00 až 16:00 hod.

Zákaznická podpora