Čo prináša nový Dizajnér a ako sa pripraviť na prechod?

Posledná aktualizácia nášho systému prináša zásadnú novinku v podobe prepracovaného grafického konfigurátora Dizajnér, ktorý ponúkne omnoho širšie možnosti. V jeho prostredí si tak dizajn svojho e-shopu môžete viac prispôsobiť podľa svojich preferencií. Nový Dizajnér sa zatiaľ bude nachádzať v beta fáze. Jeho možnosti sa tak do budúcnosti budú ešte rozširovať. 

Komu Dizajnér pomôže?
Nový Dizajnér vznikol predovšetkým pre to, aby mohli naši klienti v rámci svojho e-shopu vykonávať niektoré z úprav, ktoré boli doposiaľ možné len po aktivácii Editora kódu. Viac e-shoperov si tak teraz môže ponechať aktívny modul Dizajnér a neprísť tak o podporu, opravy a ďalšie vylepšovanie systému.

Pre koho je určený

Nový Dizajnér je určený pre všetkých klientov Upgates, ktorí si v jeho prostredí môžu prispôsobovať vzhľad svojich projektov. 

Na rovinu ale musíme povedať, že nový systém je vďaka značnému množstvu nových možností zložitejší. Reaguje ale na aktuálne trendy v oblasti no-code tvorby grafiky. Základná logika ale zostáva pri všetkých prvkoch rovnaká, a preto veríme, že sa aj v novom Dizajnérovi zvládnete bez problémov zorientovať. Stále však platí, že táto bezkonkurenčná funkcia je automatickou súčasťou všetkých našich taríf

Čo bude s Editorom kódu?
Režim Editora kódu aj s novým Dizajnérom zostáva súčasťou e-shopového systému Upgates. Stále má totiž svoje miesto. Editor kódu je určený pre užívateľov s veľmi individuálnymi požiadavkami, ktoré Upgates v rámci univerzálneho nastavenia nie je schopný splniť. Veríme ale, že nový Dizajnér zníži počet prípadov, v ktorých e-shopy Editor kódu musia aktivovať. 

Je práca v novom Dizajnérovi zložitá? 

Chápeme, že prvá návšteva nového prostredia grafického konfigurátora môže byť trochu mätúca. Veríme ale, že vzhľadom na obrovské množstvo nastavení, ktoré teraz Dizajnér umožňuje, sme urobili maximum pre čo najväčšiu prehľadnosť. 

Podrobne popísané princípy nového prostredia nájdete ako vždy v našich nápovedách. Okrem toho pripravujeme sériu video návodov, v ktorých vás novým Dizajnérom prevedieme. 

Prednastavené šablóny

Pre každého, kto sa na nového Dizajnéra necíti, navyše chystáme novinku. Ponúkneme vám totiž galériu prednastavených dizajnov, ktoré budete mať k dispozícii. Zo stále rozširujúcej sa ponuky vzhľadov si môžete vybrať ten pravý. A následne si ho prípadne podľa svojho uváženia trošku upraviť. 

Stále tiež platí, že vám pomocnú ruku určite ponúknu naše partnerské agentúry. Ich ponuky nájdete na našom Marketplace

Ako na nového Dizajnéra prejsť?

Tu je to jednoduché. Prístup do nového prostredia modulu Dizajnér získate v rámci aktualizácie systému, ktorá je naplánovaná na stredu 12. apríla 2023. V možnostiach nastavenia Dizajnéra uvidíte možnosť “Aktualizovať”. Pokiaľ ju aktivujete, prejdete na novú verziu grafického modulu. Spozornieť by ste však mali v prípade, kedy k prevádzke svojho e-shopu stále využívate staršie šablóny. Nový Dizajnér bude v beta verzii dostupný v šablónach verzie 4.0.

Prechod teda nebude prebiehať automaticky. Naopak ho môžete vykonať až v pre vás vhodnej chvíli.

Ako bude Dizajnér vyzerať v jednotlivých šablónach

Šablóny 4.0

Najnovšia verzia šablón, ktorá dorazí spoločne s aktualizáciou, ponúkne plnú verziu nového Dizajnéra (v beta verzii), vrátane grafického zobrazenia niektorých nových funkcií, ako sú prepracované súpravy, akcie typu 2+1 a ďalšie.

Šablóny 3.8 a 3.9

Posledné dve verzie šablón ponúknu nového Dizajnéra v obmedzenej podobe. Prostredie Dizajnéra bude nové, avšak všetky dostupné možnosti v rámci úprav vzhľadu e-shopu nebudú k dispozícii. Rovnako tak nebude možné zákazníkom správne zobrazovať všetky nové funkcie.

Šablóny 3.7 a staršie

Staršie verzie šablón prestanú byť podporované. Svoje e-shopy tak stále môžete prevádzkovať. V rámci Dizajnéra už nebude možné vykonávať úpravy. Jedinými možnosťami pre úpravu e-shopu je prepnutie do režimu Editora kódu, alebo upgrade na novú verziu šablón.

Čo sa stane po prechode

Určite vás zaujíma, k čomu konkrétne pri prechode na novšiu verziu šablón, vlastne dôjde. Na úvod je potrebné povedať, že sa nie je čoho obávať. Ostrá verzia vašich e-shopov zostane nedotknutá. Zmeny sa odohrávajú na úrovni testovacej verzie, ktorú máte všetci k dispozícii pre testovanie úprav vášho e-shopu. 

Aj napriek tomu, že nový Dizajnér predstavuje úplne prepracovaný systém, urobili sme maximum pre to, aby bol prechod čo najhladší. Aj tak môže v rámci upgradu dôjsť k drobnému rozhodeniu existujúcej grafiky. Opakujeme, že stále platí, že verzia e-shopu na ostrej doméne zostane nedotknutá. Všetko sa odohrá na úrovni testovacej verzie, ktorú si pred publikáciou môžete upraviť. 

Druhou poistkou, ktorá vás ochráni pred nepríjemnou zákazníckou skúsenosťou, sú zálohy. Vždy sa teda budete môcť vrátiť na predošlú verziu systému pred úpravami. 

Odporúčaný postup

Aby ste e-shopový systém Upgates mohli skutočne využiť na maximum, odporúčame vám prejsť na poslednú verziu nášho systému. Nič ale nemusíte ponáhľať. Po prechode si skontrolujte e-shop na svojej testovacej doméne. V prostredí nového Dizajnéra ho môžete na základe našich nápovedí upraviť a následne, prípadne s ďalšími úpravami, ktoré novinka ponúka, publikovať na ostrej doméne. 

Aktuálnu verziu šablón zistíte podľa tejto nápovede.

Ďalší článok
Novinka od Sniper Design: automatizácia objednávok nastavená do 5 minút