Čoho sa ako podnikateľ držať v roku 2020

Biznis sa posúva dopredu dnes a denne. A podnikateľ by mal pochopiteľne držať krok s dobou. Aké budú špecifiká biznisu v budúcom roku si povieme nižšie.

E-commerce bude naďalej ťahúňom

Podľa nemeckého štatistického portálu Statista by mali tržby e-commerce v nasledujúcich rokoch smerovať k 5 biliónom dolárov. Obdobné predpovede vychádzajú na svetlo sveta dlhodobo. Mnoho firiem sa preto dáva aj na online predaj. O výhodách synergie kamanného a internetového predaja sa dočítate v druhej polovici článku nášho sprievodcu pre začínajúceho podnikateľa - V čom začať podnikať na internete aneb trendy online podnikania.

Sústreďte sa viac na mladé publikum

Právě online prostredí je veľmi blízke mladším generáciám. Doba je uponáhľaná a ľudia nemajú toľko času, aby ho trávili v kamenných obchodoch. Podnikatelia by sa tak mali sústrediť na kvalitný prenos svojho predaja a marketingu do online prostredia. Prvým krokom je určite založenie e-shopu. Ako si s ním jednoducho poradiť nájdete v našom článku tu.

Internetovým obchodom ale všetko len začína. Svoj biznis musíte na sieťach tiež spropagovať. Dostať sa do povedomia, budovať meno značky. K tomu vám perfektne poslúži sociálne siete a platená propagácia. Pre tento cieľ môžete využiť tiež napríklad obsahovej či video reklamy. Či už na Skliku alebo Google Ads. Viac informácií o možnostiach sa dočítate v článku 4 způbosby ako efektívne zviditeľniť nový e-shop. Úplne všetko o marketingu a SEO faktoroch internetových obchodov sa dočítate zase tu.

Buďte cool a originálne. Buďte eko friendly

Ekológia alebo napríklad bio výrobky začínajú zaujímať čím ďalej tým viac ľudí. A zaručene najviac práve z generácie mileniálů. Nemusíte tak predávať len bežné spotrebný tovar. Skúste mu dodať viac osobitosti. Dajte si záleležet aj na tom, v čom svoje objednávky klientom posielate. Inšpirovať sa môžete napríklad u jedného z našich e-shopu Gratia Natura s bio kozmetikou alebo novo otvoreného obchodu s ekologickými hygienickými potrebami, bioREGAL.cz.

Ďalšie biznis trendy v roku 2020 nájdete v článku Natálie Schejbalová na serveri warengo.com.

Prejsť na článok 5 biznis trendov roku 2020, ktoré podnikateľom nesmie utiecť