COVID-19 a kredit zdarma do Google Ads pre malé a stredné podniky

Špeciálny program Google Ads je novo spustený a to s platnosťou až do 1. júla. Aplikovať ho bude Google na všetky oprávnené účty klientov a kredity slúži na pokrytie budúcich výdavkov.

Google chce týmto programom pomôcť najmä malým a stredným firmám, pri ktorých chce naďalej podporiť kontakt so zákazníkmi v krízovom období. Svojim klientom z celého sveta ponúkne zadarmo kredity v celkovej hodnote 340 miliónov dolárov. V prepočte teda viac ako 8 miliárd korún! Kredit budete môcť uplatniť do konca tohto roka a to na akúkoľvek reklamu v rámci Google Ads.

Kedy máte na kredity nárok?

  • ste malá / stredná firma bez ohľadu na svetovú lokácii
  • mali ste v Google Ads účte útratu v roku 2019 minimálne v 10 zo 12 mesiacov
  • útratu ste museli mať tiež v januári alebo februári 2020
  • spôsobilý ste nech už ste inzerovali sami alebo cez tretie strany
  • dodržiavate a dodržiavali ste zásady inzercie

Kto je malá / stredná firma?

Google vybudoval tím špecializujúca sa na podporu a poradenstvo malým a stredným podnikom. Spolupracuje po svete s tisíckami zamestnancami a prevádzkami a vyhodnocuje, či ste cieľovou skupinou tejto podpory.

Koľko dostanem?

Kredit možno získať iba jednorazovo. Všetko závisí na vašej skoršie UTRA v Google Ads, fakturačné adrese a menej v účte. Každý zákazník dostane jeden kredit do maximálnej výške 1 000 USD.

prečo sa Google rozhodol pre tento krok?

podľa svetovej banky tvoria malé a stredné podniky cca 90% všetkých firiem na svete. Zároveň zamestnávajú viac ako polovicu všetkých svetových zamestnancov. Sú preto chrbticou štátov a spoločnosti. Koronavirové kríza tieto firmy veľmi zasiahla a mnohokrát im spôsobila nevratné problémy. Hrozí im tak bankrot, prepúšťanie zamestnancov, znižovanie tržieb a nákladov na investície. Kreditom zadarmo sa Google snaží vyjadriť podporu a solidaritu s týmito firmami, ktoré sa aj napriek nepriazni osudu stále snaží byť v kontakte so svojimi zákazníkmi a inzerovať.

Dostali ste kredit zdarma?

Ak ste dostali jednorazovú pomoc vo forme kreditu pre inzerciu na Google Ads, určite sa o tom s nami podeľte. Buďto na sociálnych sieťach alebo v diskusii pod článkom :)

Spoločne to zvládneme!

Záverom vám všetkým prajeme bezproblémové vysporiadanie sa s krízovou situáciou spôsobenou koronavírusy a veľa spokojných zákazníkov. Nech sa vám aj napriek týmto úskalia naďalej darí nielen v podnikaní, ale celkovo! Veríme, že nás všetkých spoločne čakajú ďalšie úspešné roky.

Podrobnosti získate tu

Ďalší článok
24. júna. Deň daňovej slobody roka 2020!