Dominika Postavová: Cena je pre zákazníka najdôležitejší faktor. Pricing Fox jej tvorbu automatizuje

Z vlastnej skúsenosti asi všetci vieme, že cena mnohokrát rozhoduje. V napätom konkurenčnom prostredí je ale pružná cenotvorba trochu oriešok. Našťastie však existujú nástroje na jej automatizáciu. Jedným z nich je Pricing Fox, ktorý si môžete jednoducho napojiť na Upgates. O automatické cenotvorbe e-shopu sme sa rozprávali s produktovou manažérkou Pricing Fox, Dominikou Postavovou.

Váš nástroj Pricing Fox pomáha internetovým podnikateľom s cenami. Môžete nám jeho prednosti viac priblížiť?

Pricing Fox je nástroj na automatické preceňovanie produktov. Cenotvorbu si riadi sám podľa kritérií, ktoré si užívateľ nastaví. Celý pricing je možné si zabezpečiť limity či ho obmedziť nákupnou cenou. Aplikácia však toho skrýva viac, napríklad diagnostiku sortimentu, exporty a ďalšie detailné informácie.

Majú českí e-shoper problém so správnym stanovením cien?

Toto nemožno priamo povedať. Pri stanovení cenovej politiky je každý eshopař ovplyvnený rôznymi faktormi a s tým sa musí vysporiadať. Aplikácia mu však pomôže rozlúsknuť problémy a nastaviť pricing čo najviac na mieru jeho požiadavkám.

Máte spočítané, o koľko dokáže správna cenotvorba zvýšiť obrat?

Prieskum, ktoré nastavenie je pre používateľov najlepšie a najviac mu zvýši obrat sme nerobili, pretože sa jedná o veľmi individuálna vec. Napriek tomu všeobecne platí, a to asi všetci vieme, že cena je pre zákazníka najdôležitejšie rozhodujúci faktor.

E-shopy upgame si môžu Princing Fox napojiť jednoducho cez API. Aké výhody Upgates e-shopom ponúka?

Výhoda využívania aplikácie je hlavne zautomatizovanie procesov. Klienti sa zbaví manuálnych úprav cien a majú k dispozícii veľa dát, s ktorými môžu ďalej pracovať. Prepojenie cez API je veľké plus a sme za neho radi. Pricing Fox posiela po precenení dáta automaticky do e-shopu a eshop nemusí nič prepájať prostredníctvom CSV alebo XML feedov.

Prezradíte nám, koľko internetových obchodov Pricing Fox používa?

Bohužiaľ, ide o dáta, ktoré si držíme pod pokrievkou.

Pricing Fox je doplnkom aplikácie Mergado. Ktoré ďalšie nástroje by ste našim e-shoperům odporučila?

Záleží na čo sa chce užívateľ zamerať a s čím chce pracovať. Ak eshop vie, že by sa mu oplatilo investovať do Bidding a chcel by bojovať s konkurenciou aj cenou za kliknutie, odporúčam biddingový automat Bidding Fox. Ak sa jedná o nadšencov, ktorí majú radi prácu s elementmi a chceli by inzerciu riadiť treba podľa počasia, Bidding Fox Elements budú vaše pravá ruka. Na Image marketing je zameraná skvelá appky Feed Image Editor, ktorá tiež šetrí užívateľom veľa času. Tých aplikácií je však v Mergado Store veľa, od pomocníka s párovaním Pairing Bear po zjednocovací feedov Blending Bull. Odporúčam si ponuku prejsť, každý si nájde to svoje.

Nedávno ste usporiadali školenie o základnom ovládaní, funkciách a nastavenie Pricing Fox. Určite by bolo užitočné pre naše e-shoper. Môžete nám prezradiť, na kedy plánujete opakovanie akcie?

Školenie prebieha pravidelne, približne každý mesiac online a je zadarmo. 23. 3. prebehlo naposledy a s užívateľmi prechádzam celú aplikáciu, tlačidlo po tlačidlami, aby v praxi nemali väčšie problémy a vedeli, kde aké funkcie hľadať a ako ich nastaviť. Ďalší termín budeme vypisovať na koniec apríla, takže určite sledujte termíny na webe a neváhajte sa prihlásiť. Poprípade je možné si dojednať online schôdzku, kde sa dajú individuálne problémy prebrať a vyriešiť na konkrétnych projektoch.

Ďalší článok
Využitie Messenger zákazníckeho chatu naplno. Nová spolupráca Upgates a ChatGo