Expanzia - Automatické preklady produktov - Mall Marketplace

Pripravujete expanziu s eshopom na zahraničný trh a potrebujete preložiť XML s menovkami produktov do príslušného jazyka? Alebo máte k dispozícii dáta od zahraničného dodávateľa a potrebujete je preložiť pre Váš eshop?

Pomocou Conviu je preklad ľahký, je totiž zautomatizovaný. Preklad sa realizuje obdobne, ako ho poznáte napr. Z prekladača viet Google translator. Môžete preložiť celý XML feed, ale tiež len vybrané časti. Napríklad si zvolíte, pre aké kategórie či produkty budete chcieť preklad realizovať.

Strojový preklad sa realizuje s pomocou umelej inteligencie (AI).

Preklad je v tejto chvíli dostupný pre nasledujúce jazyky: Čeština, Slovenčina, Nemčina, Maďarčina, Poľština, Angličtina, Taliančina, Ruština, Francúzština, Španielčina, ukrajinčina, Rumunčina. Potrebujete preklad do iného jazyka? Kontaktujte nás. Je možné Vám ho vydať akýkoľvek jazyk. V defaultným nastavenie je máme ale skryté, aby bolo rozhranie prehľadné. Zaktivnění nového jazyka je otázkou chvíľky.

S Conviu prekladačom vyriešite napr. Tieto oblasti:

  • Propagujete Vaše produkty v zahraničí, napr. Na Heureka.sk alebo Google.sk
    a potrebujete mať názvy produktov a popisky v slovenčine
  • Ponúkať produkty v zahraničí cez Marketplace Mall či Alza
  • Založiť si nový eshop s jazykovou mutáciou a preložiť celý XML feed do požadovaného jazyka

Ako překlač Conviu funguje?

Najprv je nutné do Conviu importovať dáta. Tu sa ponúka niekoľko možností: prostredníctvom XML, CSV, XLSX, FTP, webových služieb, zo súboru v počítači, možno pridať aj dodatočný import.

Pomocou pravidlá nastavíte dáta pre preklad.

Najčastejšie sa jedná o názov a popis. Následne Vám Conviu spočíta počet znakov a odhadne cenu za preklad. Ďalej bude potrebné dobiť si kredit a po pripísaní kreditu sa preklad spustí.

Potrebujete preložiť len niektoré produkty? Potom sa ponúka možnosť upraviť vybranú množinu produktov a preklad nastaviť len pre určité výrobky.

V podmienke pravidlá možno nastaviť vybranej kategórie, výrobca alebo produkty podľa ITEM_ID.

Celý proces je od zakúpenia kreditu až po nastavení preklade je plne automatický. Nemusíte teda nikoho kontaktovať a čakať na realizáciu. Všetko je možné počas pár okamihov nastaviť podľa potreby. Mrknite na podrobnejšie popis automatického prekladača.

Ak by ste radi preklad realizovali, ale potrebujete pomôcť s nastavením Conviu, neváhajte nás kontaktovať a radi so všetkým poradíme alebo nastavíme.

Cena automatického prekladu je 0,8 Kč za 1000 znakov.

Mall Marketplace

Poslednou dobou rastie obľuba predaja tovaru prostredníctvom Marketplace (online trhovisko). Jedná sa o miesto miesto, kde sa dá kúpiť tovar všetkého druhu. Ako Marketplace možno označiť online portály, prostredníctvom ktorých môžu rôzni predajcovia ponúkať svoje produkty.

Jedným z najobľúbenejších Marketplace v Českej republike je Mall.cz, ktorý doteraz uzavrel spoluprácu so stovkami slovenských i zahraničných e-shopov. Mall Marketplace vytvára nákupnú galériu s najširšou ponukou v strednej a východnej Európe.

Radi by ste ponúkali svoje produkty na Mall Marketplace? Máme pre Vás riešenie, ako pripraviť produktový aj DostupnosťNa XML feed. Pomocou nástroja Conviu možné upraviť XML (i csv) dáta pomocou pravidiel a podmienok a zabezpečiť ich pravidelnú automatickú aktualizáciu.

Najprv je nutné sa zaregistrovať do administrácie Mall Marketplace a do Conviu nastaviť import dát. Najčastejšie je používaný XML feed Heuréky, ale prostredníctvom Custom formáte (import vlastného XML) môžete importovať akéhokoľvek XML feedu alebo súboru CSV / XLSX.

Následne na záložke Export a úprava produktov stačí zvoliť formát Marketplace MALL. Pre Dostupnosťný feed treba priradiť Marketplace MALL - Dostupnosťný feed.

Týmto krokom vytvoríte XML feed validný s dokumentáciou https: //knowledgebase.mallgroup.com/marketplace-mall-xml-feed/2/

Je hlavná dodržať presnú štruktúru feedu vrátane poradie jednotlivých elementov. Ak používate varianty, je nutné doplniť všetky povinné parametre. V týchto prípadoch sa môžete na Conviu spoľahnúť, pretože je možné upravovať poradie jednotlivých elementov aj doplniť chýbajúce povinné parametre.

Výsledný produktový feed už zostáva len vložiť do administrácie Mall Partner. Dôležité je sledovať Log chýb a ak sa nejaké vyskytnú (môžu to byť napr. Chýbajúce povinné parametre pre varianty), treba ich v Conviu pomocou pravidiel doplniť - alebo upraviť.

Prostredníctvom Conviu máte možnosť úpravy a doplnenia údajov pre automatický import Vašich produktov na Mall Marketplace a zaistiť u nich pravidelnú synchronizáciu cien a dostupnosti.

Pre koho je Conviu určené a aká je cena za používanie?

  • Conviu je určené pre každého, kto chce jednoducho predávať na MALL vo všetkých krajinách. Všetko zvládnete bez znalosti programovania.
  • Cena za Conviu je závislá na počte spracovávaných produktov a začína na 199 Kč / mesiac (tarifa do 10 tis. Produktov), ​​399 Kč / mesiac (tarifa do 50 tis. Produktov) atď. Pozri cenník.
  • Conviu máte možnosť vyskúšať na 30 dní zadarmo - preto neváhajte a zaregistrujte sa.
  • Ak budete potrebovať pomôcť, môžete sa na nás obrátiť telefonicky, emailom alebo prostredníctvom chatu.

Conviu je komplexný moderný nástroj poskytujúci editáciu XML feedov (napr. Od dodávateľov pre eshop, pre tovarovej zrovnávače alebo PPC inzerciu). Ďalej ponúka automatický bidding Reklama a Tovar prostredníctvom API, monitoring cien konkurencie, automatickú cenotvorbu, reporting top produktov v rámci trhu a neustále vyvíja ďalšie doplnky, ktoré vám uľahčia a zautomatizujú činnosti pri správe eshopu a online inzerciu.

Ďalší článok
O affiliate marketingu s Jánom Makovičom z Affiliate Port