Exportovať môžeme buď jednorazovo (export prebehne okamžite) alebo pravidelne (generuje sa v pravidelných intervaloch).

Jednorazový export

Jednorazový export dát sa vykoná iba raz. Vytvoriť ho môžete pomocou hromadných úprav na stránke daného modulu. Na obrázku vidíte modul objednávky (Obchod / Objednávky). Zaškrtnete položky, ktoré chcete exportovať a vyberiete export.

V novom okne sa vám zobrazí možnosti exportu. Zvolíte si napr. Všeobecný Export XML.

Systém vygeneruje súbor, ktorý si stiahnete na disk svojho počítača.

Podobne možno jednorazovo exportovať tiež produkty (Výrobky / Zoznam produktov), ​ kontakty (Zákazníci / Zoznam zákazníkov ) a texty ( Obsah / Aktuality a Obsah / Články).

Pravidelný export

Pravidelný export možno stáhout z vygenerovanej URL adresy. V pravidelných intervaloch sa jeho dáta aktualizujú. Exporty nájdete pod Nastavenie a položka Import / Export.

Príklad

Ukážeme si, ako nastaviť napr. Pravidelný export objednávok vytvorených za posledných 24 hodín.

Prejdite do modulu Nastavenie / Import / Export. V ľavom stĺpci vyberte Export. Zvoľte záložku Objednávky. Po kliknutí na tlačidlo sa otvorí okno s možnosťami nastavenia exportu. Vyberte typ exportu "Za 24 hodín (každých 5 minút)". Nakoniec všetko uložíte.

Prvý export bude vygenerovaný najneskôr do 5 minút (ostatné typy budúci deň). V tabuľke v stĺpci URL budete mať k dispozícii adresu exportu, na ktorej bude súbor s objednávkami na stiahnutie.

Podobne možno nastaviť pravidelné exporty pre produkty, kontakty a kategórie. Stačí sa prekliknúť na príslušné záložky vo všeobecnom exportu.

Dokumentácia k exportným feedům

Jednorazový aj hromadný export je dostupný vo formátoch XML a CSV. Viac nájdete v dokumentáciách k jednotlivým exportom:

Špeciálne napojenie

UPgates je napojený na systémy, do ktorých môžete automaticky exportovať objednávky a zákazníkov. Tu nájdete ich prehľad.

Viac o exporte výrobkov do porovnávačov tovaru nájdete tu.