Prípadová štúdia: Ako Tanganica pomohla e-shopu od Upgates zvýšiť tržby o 20 % za prvé dva týždne od spustenia?

Tanganica je nástroj, ktorý umožňuje e-shopárom spustiť produktové reklamy na Googli a Facebooku na pár kliknutí a počas chvíľky. E-shop nemusí mať žiadne technické know-how ani vlastné reklamné účty a napriek tomu môže využívať profesionálny marketing, ktorý privedie na jeho web nových konverzných užívateľov. Ide o najjednoduchší spôsob, ako si spustiť výkonnostné reklamy na internete. Tanganicu v tejto chvíli používajú tri desiatky e-shopárov, ktorí majú e-shop postavený u nás na Upgates a práve jeden z týchto e-shopov bol vybraný pre túto prípadovú štúdiu.

Obr. 1 - Reklamný formát Google Nákupy

Tento e-shop predáva doplnky k 3D tlačiarňam, teda relatívne špecifický produkt pre úzku skupinu zákazníkov a je ešte len na svojom úplnom začiatku. Spustenie reklám v Tanganice mu zabralo len 36 kliknutí a už po dvoch týždňoch bolo vidieť prvú úrodu. Aj napriek tomu, že novo spustené kampane potrebujú približne mesiac na získanie potrebných údajov pre optimalizáciu (resp. aspoň 20 až 30 objednávok za 30 dní), bolo možné vidieť okamžitý prínos po prvých pár dňoch. 

V detailnej analýze bolo spočítané, že týchto pár kliknutí na začiatku prinieslo e-shopu nárast tržieb v tomto prvom období o viac ako 20 %! S pribúdajúcim časom a s množstvom dostatočného objemu údajov v kampaniach môže e-shopár s Tanganicou ďalej rásť a sústrediť sa na to, v čom je najlepší. 

Na obrázku nižšie je možné vidieť priebeh prvých dvoch týždňov od spustenia reklám. Je tu zrejmé, že kampane začali relatívne rýchlo získavať väčší podiel návštevnosti e-shopu a to aj v mimo sezónnom období. E-shop tak môže nakúpiť dodatočnú návštevnosť, ktorú napríklad jeho terajšie kampane nezachytia a to často s lepšou efektivitou.

Obr. 2 - Priebeh prvých dvoch týždňov od spustenia kampaní v Google Analytics

Pre všetkých, ktorí chcú nástroj Tanganica vyskúšať a chcú tak priviesť nových užívateľov na svoj e-shop, máme skvelú správu. Pripravili sme si totiž bonus vo výške 1 000 korún na prvé dobitie Tanganica peňaženky. Stačí len nahrať peniaze do vášho účtu a na emailovú adresu info@tanganica.cz odoslať správu s heslom “Upgates1000”. Bonus vám bude následne pripísaný na účet. Viac informácií o bonuse nájdete tu.

Ďalší článok
Propagácia na sociálnych sieťach: stojí za to?