Možnosti úprav grafiky

Grafiku e-shopu môžete postupne vytvoriť pomocou nasledujúcich nástrojov:

Designer (Grafika / Designer)

V module designer nemusíte vedieť programovať a napriek tomu v ňom dokážete vytvoriť profesionálne grafiku. Z niekoľkých prednastavených možností si vyberiete základné šablónu, upravíte u nej farebnosť, vložíte svoje logo, prípadne zmeníte písmo, zarovnanie, ohraničenie atď. Je možné tiež prispôsobiť štruktúru a vzhľad jednotlivých komponentov. Napr. si vyberiete hlavičku č. 4 a prefarbíme ju do svetlého elegantného štýlu. Na záver si vyrobíte originálnu bannery a headline podľa danej špecifikácie.

Podrobnosti, ako pracovať v dizajnérovi, sa samozrejme dozviete v kontextovom pomocníkovi.

Video návod: Grafika

Editor kódu (Grafika / Editor kódu)

Editor kódu vyžaduje znalosť programovacích jazykov CSS / LESS a HTML.

Do nastavenej grafiky môžete pridať vlastné CSS / LESS kód (custom.less) a ešte viac prispôsobiť vzhľad e-shopu vlastným požiadavkám. Pomocou LESS premenných (variables.less) upravíte farebnosť a ďalšie nastavenia až do detailov grafiky.

Editor umožňuje upraviť HTML kód (Templates) jednotlivých komponentov grafiky. Napr. do šablóny vložíte vlastné pole, upravíte štruktúru, pridáte nový grafický prvok atď. Ak v HTML začnete vykonávať takéto individuálne úpravy, je potrebné odstaviť modul designer. Úpravy by vám totiž mohol prepísať a vaša práca by bola stratená.

Upozornenie!

Na chyby, ktoré sú dôsledkom vašich úprav v editore kódu, sa nevzťahuje technická podpora, preto odporúčame si všetok upravovaný kód dôkladne zálohovať.

Služby

Na ponukovom portále Marketplace môžete popýtať platené služby našich externých agentúr. Zákazky sú tu ponúkané v ôsmich nasledujúcich kategóriách. Dopyt zadáte jednoducho cez formulár v detaile daného inzeráte. Neskôr vás bude agentúra sama kontaktovať.

Testovacia verzia a ostrá prevádzka

Grafiku vždy vytvárate v testovaciu verziu (je tiež určená pre prehliadanie obsahu v skúšobnej prevádzke). Nachádza sa na URL adrese váš-projekt.upgates.com . Po prechode projektu na ostrú prevádzku testovacej verzie nezaniká a slúži ako paralelné vývojové prostredie napr. Pre realizáciu úprav v grafike alebo budúce redesign.

Zmeny v grafike musíte na ostrú prevádzku preklopiť v module Grafika / Finalizácia.

Diskusia