Jeden z najdôležitejších off page faktorov, ktorý rozhoduje o tom, ako budú stránku zobrazovať vyhľadávača. Podstatou linkbuildingu je získavanie spätných odkazov, teda zmienok o vašom webe na iných stránkach.

Čo je to linkbuilding?

Ide o jeden zo základných princípov zvyšovania autority internetové stránky. Výsledkom kvalitného linkbuildingu je väčší výskyt stránky v SERP. Ide teda o dôležitú súčasť SEO.
Ide o dlhodobú prácu, ktorá vyžaduje trpezlivosť. Linkbuilder by mal pri získavaní spätných, teda zmienok o webe brať do úvahy ich relevantost. Nemá teda cenu zahltiť internet stovkami odkazov v nekvalitných článkoch na weboch, ktoré nemajú žiadnu návštevnosť. Namiesto toho je lepšie zamerať sa na skutočne kvalitné weby a pokúsiť sa dostať svoj odkaz práve tam.

Úplne ideálne je samozrejme situácia, keď danú internetovú stránku sami citujú a odkazujú na ňu ďalší ľudia. To sa ale stane málokomu. Skutočne hojne a samovoľne citované sú napríklad spravodajské weby, kedy si ľudia medzi zdieľa správy.

Väčšina ostatných si budú k linkbuildingovému úspechu dopomôcť sami. To je možné skrze dohodnutá partnerstva alebo platenú inzerciou. Vždy je ale dôležité riadiť sa zásadou, že najdôležitejšia je kvalita webu, ktorý na ten váš odkazuje.

Ďalšie články v tejto kategórii