Linkbuilding

Jeden z najdôležitejších off page faktorov, ktorý rozhoduje o tom, ako budú stránku zobrazovať vyhľadávača. Podstatou linkbuildingu je získavanie spätných odkazov, teda zmienok o vašom webe na iných stránkach.

Čo je to linkbuilding?

Ide o jeden zo základných princípov zvyšovania autority internetové stránky. Výsledkom kvalitného linkbuildingu je väčší výskyt stránky v SERP. Ide teda o dôležitú súčasť SEO.
Ide o dlhodobú prácu, ktorá vyžaduje trpezlivosť. Linkbuilder by mal pri získavaní spätných, teda zmienok o webe brať do úvahy ich relevantost. Nemá teda cenu zahltiť internet stovkami odkazov v nekvalitných článkoch na weboch, ktoré nemajú žiadnu návštevnosť. Namiesto toho je lepšie zamerať sa na skutočne kvalitné weby a pokúsiť sa dostať svoj odkaz práve tam.

Úplne ideálne je samozrejme situácia, keď danú internetovú stránku sami citujú a odkazujú na ňu ďalší ľudia. To sa ale stane málokomu. Skutočne hojne a samovoľne citované sú napríklad spravodajské weby, kedy si ľudia medzi zdieľa správy.

Väčšina ostatných si budú k linkbuildingovému úspechu dopomôcť sami. To je možné skrze dohodnutá partnerstva alebo platenú inzerciou. Vždy je ale dôležité riadiť sa zásadou, že najdôležitejšia je kvalita webu, ktorý na ten váš odkazuje.