Michal Kopřiva: Twisto Pay. Jednoduché platby na 1 kliknutie

Twisto ponúka skvelú zákaznícku skúsenosť vďaka systému "Buy now, pay later", ktorému sa v Česku hovorí odložená platba. Je stále populárnejšie vo svete a Twisto ho na slovenský trh uviedlo ako prvý už v roku 2013. Ako Twisto pomáha predávať, nám opísal Michal Kopřiva, business developer Twisto.

Čo môže Twisto Pay priniesť zákazníkom?

Je toho veľa. Twisto Pay je moderný spôsob platenia, ktorý možno vykonať bez registrácie, pohodlne, rýchlo a jedným kliknutím. Napríklad pri nákupe módy a oblečenie možno dokonca povedať, že Twisto supluje skúšobnú kabínku. Vďaka tomu, že zákazník má na úhradu nákupu 14 dní, môže si tovar v kľude prezrieť a prípadne vrátiť bez toho, aby mal v transakcii a vratce svoje vlastné peniaze. Klienti platia len za tovar, ktorý si naozaj nechajú.

A ako sa prítomnosť Twisto Pay v nákupnom košíku premietne do biznisu e-shopov?

S platbou cez Twisto Pay získajú istotu aj e-shopy. Po odoslaní tovar odosiela Twisto peniaze ihneď a e-shopy na nič nečakajú. To znamená, že prostriedky za tovar nikdy nevisí vo vzduchu ako napríklad v prípade dobierky a všeobecne to tak má pozitívny dopad na cashflow e-shopov. Navyše Twisto kryje 100% rizík a zaslané peniaze za objednávku e-shopom vždy zostávajú. Z rôznych prípadových štúdií, ktoré pravidelne s e-shopy robíme, vieme, že vďaka Twisto Pay sa o 20% zvyšuje priemerná hodnota objednávky, o 12% konverzie a o 25% znižujeme nákupy na dobierku. K tomu možno pripísať zvýšenú frekvenciu nákupov - o 133%. Samozrejmosťou je profesionálna podpora zákazníkov. Ak je Twisto Pay dobre prezentované, môžu nákupy cez neho predstavovať 20 až 30% všetkých platieb.

A kde možno Twisto Pay nájsť?

Sme na viac ako 4000 e-shopov v ČR a Poľsku, za zmienku stojí napr. Damejidlo, Rohlik, KFC, Slevomat, Astratex, Urban Store, Zoot, Reserved, Eobuv, Footshop, Letuška. Kompletný prehľad nájdete tu.

Možno by si mi mohol vysvetliť, aký je rozdiel medzi Twisto a Twisto Pay.

To je jednoduché. Twisto Pay je naša platobná metóda na e-shopoch, ktorú možno platiť ihneď bez registrácie. Twisto ale ponúka aj účet pre registrovaných klientov, s ktorým získajú veľa ďalších výhod, ktoré uľahčujú každodenné platenia. Máme potrebné prehľadnú appky s automatickou kategorizáciou výdavkov a ďalšie služby.

Pre predstavu, cez Twisto Pay už zaplatilo cez milión a pol užívateľov a naši registrovaní zákazníci, ktorých je viac ako 100 tisíc, majú na svojich účtoch zhruba 1,5 miliardy korún mesačne, ktoré sú pripravené na UTRA.

A čo teda Twisto ešte vie?

Twisto ponúka svojim zákazníkom pracovať kreatívne so svojím mesačným cashflow. S Twisto účtom klienti získavajú možnosť predĺžiť si splatnosť svojich nákupov zo 14 dní až na 45. Zároveň ponúkame Nákup na tretinu, to znamená, že na vybraných e-shopoch (sú ich desiatky a patrí k nim Alza, Ikea, Eobuv a Zoot napríklad) si môžu každú transakciu nad 1 500 Kč rozložiť na tretiny úplne bez poplatku. Máme aj klasické splátky, vďaka ktorým je možné každú platbu nad 1 500 Kč rozložiť až do 12 mesiacov. Naše splátky sú podľa mňa výhodné aj preto, že možno väčšia platbu rozložiť spätne, a to len na pár kliknutí priamo v APPC.

O Twisto sa často píše ako o inovatívnom poskytovateľovi platieb. Máte toho ešte viac?

Áno, výpočet našich produktov ešte nekončí. Vyvíjame naše služby v súlade so zahraničnými trendmi a našim klientom poskytujeme aj rôzne "vychytávky", ktoré sú bežné u západných fintechů a neobank. To sú predovšetkým služby Twisto Snap alebo Split. Tá prvá funkcia zákazníkom ponúka platbu fotkou, to znamená, že možno vyfotiť akúkoľvek faktúru alebo vyúčtovanie a my sa už o ich úhradu postaráme vrátane dohlédnutí na termín splatnosti. Twisto Split zase vie jednu platbu rozdeliť medzi viac ľudí a je jedno, či sú užívateľom Twisto, alebo nie. Osotbne sa mi veľmi páči možnosť odfotiť si k platbe účtenku. Ak neradi zhromažďujete rôzne účtenky, je to ideálne riešenie.

Ako prebieha integrácia Twisto Pay?

Proces integrácie je veľmi jednoduchý a zvládne ho naozaj každý. Po podpise zmluvy stačí len vložiť aktivačné kľúče, ktoré nájdete v rozhraní Twisto pay do rozhrania Upgates a je hotovo. Celý proces nezabre viac ako 10min. Ak máte o Twisto Pay záujem, stačí vyplniť tento formulár a my sa Vám čoskoro ozveme.

Ako dlho vlastne v Twisto pracuješ?

Do Twista som prišiel v roku 2018, ale to bolo Twisto ešte celkom iná firma, o dosť menšie, bolo nás cca 60 dnes už je nás viac ako 150. Medzitým sme sa rozrástli do Poľska, získali rôzne zahraničné investície, pričom táposledná nám urobila obrovskú radosť. Získali sme stovky miliónov korún od austrálskej firmy ZIP, ktorá je v odložených platbách svetovým leadrom. Vlani sa stala "jednorožcem", pretože jej hodnota prekonala miliardu dolárov. S kolegami zo Zip teraz úzko spolupracujeme a zdieľame si skúsenosti. Je naozaj skvelé mať možnosť vidieť odloženej platby ich optikou a inšpirovať sa od tých najlepších.

Ďalší článok
Daniel Havel (CEO, ThePay): Platenie musí byť jednoduché. Čísla účtu už dneska nikto prepisovať nechce