Twisto ponúka skvelú zákaznícku skúsenosť vďaka systému "Buy now, pay later", ktorému sa v Česku hovorí odložená platba. Je stále populárnejšie vo svete a Twisto ho na slovenský trh uviedlo ako prvý už v roku 2013. Ako Twisto pomáha predávať, nám opísal Michal Kopřiva, business developer Twisto.

Čo môže Twisto Pay priniesť zákazníkom?

Je toho veľa. Twisto Pay je moderný spôsob platenia, ktorý možno vykonať bez registrácie, pohodlne, rýchlo a jedným kliknutím. Napríklad pri nákupe módy a oblečenie možno dokonca povedať, že Twisto supluje skúšobnú kabínku. Vďaka tomu, že zákazník má na úhradu nákupu 14 dní, môže si tovar v kľude prezrieť a prípadne vrátiť bez toho, aby mal v transakcii a vratce svoje vlastné peniaze. Klienti platia len za tovar, ktorý si naozaj nechajú.

A ako sa prítomnosť Twisto Pay v nákupnom košíku premietne do biznisu e-shopov?

S platbou cez Twisto Pay získajú istotu aj e-shopy. Po odoslaní tovar odosiela Twisto peniaze ihneď a e-shopy na nič nečakajú. To znamená, že prostriedky za tovar nikdy nevisí vo vzduchu ako napríklad v prípade dobierky a všeobecne to tak má pozitívny dopad na cashflow e-shopov. Navyše Twisto kryje 100% rizík a zaslané peniaze za objednávku e-shopom vždy zostávajú. Z rôznych prípadových štúdií, ktoré pravidelne s e-shopy robíme, vieme, že vďaka Twisto Pay sa o 20% zvyšuje priemerná hodnota objednávky, o 12% konverzie a o 25% znižujeme nákupy na dobierku. K tomu možno pripísať zvýšenú frekvenciu nákupov - o 133%. Samozrejmosťou je profesionálna podpora zákazníkov. Ak je Twisto Pay dobre prezentované, môžu nákupy cez neho predstavovať 20 až 30% všetkých platieb.

A kde možno Twisto Pay nájsť?

Sme na viac ako 4000 e-shopov v ČR a Poľsku, za zmienku stojí napr. Damejidlo, Rohlik, KFC, Slevomat, Astratex, Urban Store, Zoot, Reserved, Eobuv, Footshop, Letuška. Kompletný prehľad nájdete tu.

Možno by si mi mohol vysvetliť, aký je rozdiel medzi Twisto a Twisto Pay.

To je jednoduché. Twisto Pay je naša platobná metóda na e-shopoch, ktorú možno platiť ihneď bez registrácie. Twisto ale ponúka aj účet pre registrovaných klientov, s ktorým získajú veľa ďalších výhod, ktoré uľahčujú každodenné platenia. Máme potrebné prehľadnú appky s automatickou kategorizáciou výdavkov a ďalšie služby.

Pre predstavu, cez Twisto Pay už zaplatilo cez milión a pol užívateľov a naši registrovaní zákazníci, ktorých je viac ako 100 tisíc, majú na svojich účtoch zhruba 1,5 miliardy korún mesačne, ktoré sú pripravené na UTRA.

A čo teda Twisto ešte vie?

Twisto ponúka svojim zákazníkom pracovať kreatívne so svojím mesačným cashflow. S Twisto účtom klienti získavajú možnosť predĺžiť si splatnosť svojich nákupov zo 14 dní až na 45. Zároveň ponúkame Nákup na tretinu, to znamená, že na vybraných e-shopoch (sú ich desiatky a patrí k nim Alza, Ikea, Eobuv a Zoot napríklad) si môžu každú transakciu nad 1 500 Kč rozložiť na tretiny úplne bez poplatku. Máme aj klasické splátky, vďaka ktorým je možné každú platbu nad 1 500 Kč rozložiť až do 12 mesiacov. Naše splátky sú podľa mňa výhodné aj preto, že možno väčšia platbu rozložiť spätne, a to len na pár kliknutí priamo v APPC.

O Twisto sa často píše ako o inovatívnom poskytovateľovi platieb. Máte toho ešte viac?

Áno, výpočet našich produktov ešte nekončí. Vyvíjame naše služby v súlade so zahraničnými trendmi a našim klientom poskytujeme aj rôzne "vychytávky", ktoré sú bežné u západných fintechů a neobank. To sú predovšetkým služby Twisto Snap alebo Split. Tá prvá funkcia zákazníkom ponúka platbu fotkou, to znamená, že možno vyfotiť akúkoľvek faktúru alebo vyúčtovanie a my sa už o ich úhradu postaráme vrátane dohlédnutí na termín splatnosti. Twisto Split zase vie jednu platbu rozdeliť medzi viac ľudí a je jedno, či sú užívateľom Twisto, alebo nie. Osotbne sa mi veľmi páči možnosť odfotiť si k platbe účtenku. Ak neradi zhromažďujete rôzne účtenky, je to ideálne riešenie.

Ako prebieha integrácia Twisto Pay?

Proces integrácie je veľmi jednoduchý a zvládne ho naozaj každý. Po podpise zmluvy stačí len vložiť aktivačné kľúče, ktoré nájdete v rozhraní Twisto pay do rozhrania UPgates a je hotovo. Celý proces nezabre viac ako 10min. Ak máte o Twisto Pay záujem, stačí vyplniť tento formulár a my sa Vám čoskoro ozveme.

Ako dlho vlastne v Twisto pracuješ?

Do Twista som prišiel v roku 2018, ale to bolo Twisto ešte celkom iná firma, o dosť menšie, bolo nás cca 60 dnes už je nás viac ako 150. Medzitým sme sa rozrástli do Poľska, získali rôzne zahraničné investície, pričom táposledná nám urobila obrovskú radosť. Získali sme stovky miliónov korún od austrálskej firmy ZIP, ktorá je v odložených platbách svetovým leadrom. Vlani sa stala "jednorožcem", pretože jej hodnota prekonala miliardu dolárov. S kolegami zo Zip teraz úzko spolupracujeme a zdieľame si skúsenosti. Je naozaj skvelé mať možnosť vidieť odloženej platby ich optikou a inšpirovať sa od tých najlepších.

Ďalšie články v tejto kategórii

Kde získať peniaze na začiatku online podnikania?
Gejza Nagy (CEO, Luigi 's Box): e-shopy sa neriadi dátami, ale pocity. Naše inteligentné vyhľadávanie zvyšuje konverzie až o 70%
Pomocou Mergada skoncujete s manuálnou úpravou feedov ešte dnes
Xemel, špecialista na váš feed management
Tomáš Formánek (CEO, Inventoro): dokážeme e-shopom ušetriť státisíce mesačne
Retino vám ukáže, že reklamácia a vratky nemusí byť žiadna veda. Prihláste sa na webinár zdarma
Expanzia - Automatické preklady produktov - Mall Marketplace
O affiliate marketingu s Jánom Makovičom z Affiliate Port
Marek Duda z Retina: k vratkám a reklamáciám je potrebné postaviť sa čelom. Pozerajte sa na ne ako na obchodnú príležitosť
Tomáš Polák (CEO, Owlcure): Chceme, aby si marketingovú automatizáciu mohli dovoliť aj malé e-shopy
Nadeľte si k Veľkej noci Balíkobot
Automatické ponúkanie cien ľahko a rýchlo s BiddingManagerem
Dominika Postavová: Cena je pre zákazníka najdôležitejší faktor. Pricing Fox jej tvorbu automatizuje
Využitie Messenger zákazníckeho chatu naplno. Nová spolupráca UPgates a ChatGo
Michal Kopřiva: Twisto Pay. Jednoduché platby na 1 kliknutie
Daniel Havel (CEO, ThePay): Platenie musí byť jednoduché. Čísla účtu už dneska nikto prepisovať nechce
Martin Šauer (CEO, Balíkobot): Firmy na expedičných procesoch ušetrí hodiny denne
O chytrom financovanie eshopov s Honzou Laštůvkou z Lemonero
Rozhovor: Dalibor Jaroš z Collabimu
Novo napojené Lemonero ponúka chytré financovania vášho eshopu
Zobrazujete zákazníkom čo chcú kúpiť?
Nová splátková platobná brána Cofidis
Rozhovor: Vít Michalek
Novo zapojený nástroj Chameleoon
Motivujte zákazníkov k nákupu a zvýšte svoje obraty vďaka novému UPgates prepojeniu a partnerovi Koloo!
Využite modul Pokladňa naplno vďaka čítačkám od nášho partnera Sensodroid!
Google: Ušetrite za inzerciu v Nákupoch vďaka CSS
Nadviazanie spolupráce s fulfillment spoločnosťou Skladon
Vlastný sklad a logistika e-shopu, alebo outsourcing?
Automatické preceňovanie produktov s aplikáciou Pricing Fox
Nová podoba e-commerce. Spolupráca UPgates a OKTIUM
Platobná brána ComGate novo umožňuje opakovať neúspešnú platbu
Úprava (nielen) dodávateľských XML feedov, automatický bidding aj cenotvorba pomocou nástroja Conviu
Máme pre vás bonus od nášho partnera Srovname.cz
Napojte si dodávateľa a vyťažte maximum zo tovarových porovnávačov vďaka našej spolupráci s Mergado!
Ako môžete vďaka Notifikuj nečakane ľahko navýšiť konverzie svojho e-shopu?
UPgates novo prepojený s Incomaker!
Spolupráca s Affilate Port
Nová spolupráca s online chatom Lime Talk
Nové partnerstvo s Foxentry
Jak balit ekologicky a levně? Druhá šanca pre kartonové krabice!
Nová možnosť exportu produktov na módne porovnávač Modio.cz!
1. miesto v kategórii Prenájom internetových obchodov 2019!
Ako sme dopadli vo veľkom porovnaní e-shop riešenie?
Google live chat