Modul Štatistiky nájdete v ľavom menu administrácie.

Obchod

Nabehnete tu štatistiky predaja ako sú zoznam najpredávanejších produktov, obraty, počty objednávok, využitie dopravy a platby, a to všetko s možnosťou filtrácie na určité obdobie. Všetko okrem najpredávanejších produktov je zobrazené prehľadne pomocou grafu.

Dáta v grafe môžete filtrovať za pomocou rýchleho filtra (Týždeň, Mesiac, Rok) alebo rozšíreného filtra kde je možné vybrať ďalšie kritériá pre filtráciu.

Zákazníci

Vo štatistikách zákazníkov sú k nahliadnutiu informácie o počtoch jednotlivých typov zákazníkov (firma, kontakt, zákazník), proměrném obratu a počtu objednávok na jedného zákazníka.

Google Analytics

Najobľúbenejším štatistickým nástrojom pre meranie návštevnosti, konverzií a získavanie obrovského množstva ďalších údajov, ktorý je navyše zadarmo, je Google Analytics. Z vašej administrácie sa preklikne priamo do rozhrania GA, prípadne vás administrácia vyzve na založenie nového účtu.

Počas založenie účtu vám Google Analytics ponúkne kód pre sledovanie štatistík, ktorý vložíte do administrácie UPgates - konkrétne do Nastavenia / Prepojenie / Google poľa kód pre štatistiky. Samotné štatistiky začnú fungovať až vo chvíli, keď prejdete na ostrú doménu.

Tip

V Nastavenie / Prepojenie nájdete radu ďalších možnosti prepojenia so službami Google, Seznam.cz, Heureka atď.

Viac štatistík

Najrôznejšie prehľady a sumarizácia sú už teraz rozosiate po celej administráciu e-shopu. Viac sa dozviete v článku Ďalšie štatistické informácie.

Diskusia