užívateľsky prívetivé URL adresy

Vyhnite sa "škaredým" adresám ako:

www.upgates.sk/2016-03-15/blog/kategorie/ostatni/perfektni-seo

Používajte krátke URL s kľúčovými slovami:

www.upgates.sk/blog/perfektni-seo

Prieskumy ukázali, že kratšie URL dosahujú vyšší ranku v Google.

TITLE tag s kľúčovými slovami

TITLE tag je jeden z najdôležitejších SEO faktorov na stránke. Čím viac sa budú kľúčové slová blížiť vášmu <TITLE>  tagu, tým väčšiu získate váhu vo vyhľadávačoch.

Nadpisy

Pridajte do tagu nadpisu modifikátory ako "2016", "recenzie", "najlepší" atď. Pomôžu vám v dlhších vyhľadávacích frázach, ktoré užívateľ zadáva, keď už sa chystá nakúpiť.

Zabaľte svoje nadpisy do tagu <h1>  a vždy ním začínajte. Svoje podnapisy zabaľte zostupne <h2>, <h3>, <h4>  atď. Snažte sa obsiahnuť v nadpisoch kľúčové slová.

Kľúčové slová

Ak začínate písať nejaký článok alebo úvodný text, medzi pvní stovkou slov by ste mali umiestniť všetky kľúčové slová (keywords).

Responzívný dizajn

Všade skloňovaný responzívne dizajn. Ako už bolo povedané, Google penalizuje "neresponzivní" stránky už od roku 2015 a neustále v tom pokračuje.

Outbound odkazy

Slovensky spätné odkazy, sú odkazy, ktoré Googlu pomáhajú zistiť o čom vo vašom článku ide alebo o čom je. Prieskumy ukázali, že stránky s týmito odkazmi maja vyšší rank score ako tie bez odkazov. Odkazovať môžete na Wikipédii alebo aj iné zdroje súvisiace s vaším článkom.

Interné prepojenia

Každý váš článok by mal obsahovať aspoň 2-3 interné linky, odkazujúce na súvisiace veci či články na vašich stránkach. Dokonale prelinkovanie je práve spomínaná Wikipédie.

Obrázky

Optimalizujte veľkosti obrázkov, 2MB obrázok sa bude načítať dlhšie ako ten istý vo veľkosti 8 kB. Využívajte kľúčové slová v Alt popisoch obrázkov.

Sociálne siete

Sociálne siete nehrajú až takú úlohu v SEO, ale generujú návštevnosť a čím väčšiu návštevnosť, tým máte väčšiu šancu na zdieľanie odkazov vašich článkov na iných weboch.

Obsiahle články

SEO príslovie "length is strength" (dĺžka je sila) dokazuje, že dlhšie články získavajú vyšší rank než tie kratšie.

Diskusia