Upgates vs. Shoptet Premium

Krabicové riešenia sú stavané tak, aby uspokojili potreby väčšiny e-shopov. Náročnejší užívatelia ale môžu naraziť na ich limity. Táto situácia mala v minulosti prakticky len jedno riešenie, a tým bol vývoj e-shopu na mieru. Zložitý projekt, ktorý stojí obrovské množstvo času a hlavne financií, sa preto skutočne oplatí len tým najväčším hráčom na trhu. Pre tých ostatných sa v posledných rokoch vynoril rad alternatív. Niektoré sú výhodné, iné menej. 

V Upgates na to ale ideme trochu inak. Náš e-shopový systém vyvíjame inak. S ohľadom na maximálnu elasticitu tak, aby si ho bol každý schopný prispôsobiť potrebám svojho podnikania. To, čo ostatní vydávajú za prémiové funkcie s cenovkou v ráde desaťtisíc korún totiž v Upgates dostanete v základe, maximálne za niekoľko tisícoviek korún mesačne. 

Poďme si teda prejsť prednosti produktu Shoptet Premium a porovnať si, čo dokáže ponúknuť Upgates. 

Medzi hlavné prednosti, ktorými sa pýši Shoptet Premium patrí: 

  • Možnosť využitia privátneho API
  • Vlastná grafika e-shopu
  • Správa viacerých e-shopov z jednej administrácie (multishop)

Neznie vám to povedome? Tieto funkcie sú štandardnou súčasťou e-shopového systému Upgates. Bez prémiového pozlátka, proste pre každého. 

V čom vám pomôže otvorené API? 

Najskôr si poďme rozobrať prednosti verejne dostupného API. Ide o technológiu, na ktorej základe spolu môžu komunikovať rôzne nástroje. Odborné pojmy môžeme vynechať. Pre bežného užívateľa je dôležitý fakt, že prostredníctvom API môžete svoj e-shop prepojiť s ďalšími nástrojmi. Najčastejšie ide o účtovnícky alebo skladový softvér, napojenie na fulfillment a podobne. 

Podstatou API je zasielanie a prepisovanie údajov v potrebný čas. Napríklad, pokiaľ na e-shope predáte tovar, cez API bude odoslaná požiadavka, ktorá vám daný kus vyskladní zo skladovej evidencie. Rovnako tak môžete prenášať celé produkty, zákazníkov alebo účtovnícke dokumenty. API mostík pre vlastné napojenie je preto obzvlášť dôležitý pre firmy používajúce na svoj chod nástroje, na ktoré sú zvyknuté. Vďaka mostíkom nemusia meniť zabehnuté postupy. API prepojenie zaistí hladkú integráciu nového e-shopu do existujúcich procesov firmy. To vám ušetrí nielen čas, ale tiež veľa nervov. 

V Upgates máte na výber z množstva hotových API doplnkov od našich partnerov, z ktorých si môžete vybrať ten pravý. Rovnako si môžete nechať vytvoriť API napojenie na ľubovoľný program, ktorý túto formu integrácie umožňuje. K e-shopu si tak pokojne môžete nechať prepojiť aj vlastné aplikácie. 

Vlastný dizajn

Veríme tomu, že prispôsobiť si e-shop podľa seba by malo patriť medzi základné možnosti, ktoré e-shopy majú k dispozícii. A tým sa tiež riadime. Unikátny e-shop, ktorý sa odlišuje od konkurencie, si totiž u nás môže postaviť každý. Aj zákazníci so základnou tarifou Bronze. V tomto ohľade nerobíme výnimky. Náročnejší užívatelia potom majú k dispozícii Editor kódu, kedy si buď sami so znalosťami kódovania alebo so spoľahlivým partnerom môžu grafiku e-shopu upraviť bez obmedzení úplne podľa svojich predstáv. 

V Upgates tak máte na výber hneď z troch overených spôsobov, ako si e-shop prispôsobiť svojim potrebám. Ako už sme povedali, všetky sú k dispozícii každému. Na vás je tak len výber toho vhodnejšieho variantu. 

Výber tej najlepšej šablóny: chcete e-shop spustiť čo najrýchlejšie, ale zároveň mať istotu, že bude vyzerať k svetu? Potom nie je nič jednoduchšie ako si z našej bohatej a neustále sa rozširujúcej knižnice vybrať vzhľad, ktorý je vám a vášmu podnikaniu najbližší. Toto riešenie je úplne dostačujúce pre väčšinu prevažne začínajúcich e-shoperov. To je ale len začiatok. 

Modul Designer: u prednastavených dizajnov, ktoré už tak ponúkajú nevídanú rozmanitosť, to ale rozhodne nekončí. Každý náš prednastavený dizajn si totiž do najmenšieho detailu môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv. V pokročilom grafickom konfigurátore Designer. Tu sa môžete buď vlastnými silami alebo s pomocou profesionálnej agentúry ponoriť do detailného nastavenia jednotlivých prvkov a zmeniť tak základný vzhľad pokojne na nepoznanie. 

Editor kódu: neuspokojíte sa so širokými možnosťami grafického konfigurátora Designer? Aj v tomto prípade má e-shopový systém Upgates riešenie. Tým je Editor kódu. Ide o profesionálny nástroj určený pre agentúry alebo skúsených kóderov. V prostredí Editora kódu si totiž môžete nechať vystavať dizajn e-shopu skutočne na mieru. Jedinými bariérami bude len vaša fantázia a schopnosti spolupracujúcej agentúry. 

Podpora

Stabilita e-shopového riešenia je nesmierne dôležitou hodnotou, ktorá v Upgates vždy patrila medzi tie najdôležitejšie priority. Stabilne fungujúci e-shop vrátane všetkých jeho funkcionalít je miestom, ktoré vám bude neochvejne generovať predaje. Tiež pri spoľahlivej platforme je však dôležitá kvalitná podpora, na ktorú sa môžete vždy obrátiť. Okrem štandardnej podpory, ktorá vám poradí s nastavením e-shopu a urobí maximum pri riešení možných problémov. 

Vedľa základnej podpory sa však úspešné e-commerce projekty môžu oprieť o spoľahlivého partnera z radov spolupracujúcich agentúr. Skúsené agentúry vám môžu pomôcť ako od úplných začiatkov pri tvorbe samotného e-shopu, taktiež s následnou prevádzkou. Na svojho agentúrneho partnera skrátka môžete prenechať všetky úkony, ktoré nechcete robiť sami. 

Multishop a predaj do zahraničia

Čo keby sme vám povedali, že v rámci jednej administrácie a jedného prenájmu môžete prevádzkovať viacero e-shopov na samostatných doménach. Opäť nejde o žiadnu exkluzívnu funkciu dostupnú len pre vyvolených, ale o základ. Aspoň teda v Upgates. Už od 1 150 korún mesačne totiž v Upgates môžete prevádzkovať viacero samostatne vyzerajúcich e-shopov z jednej administrácie. Prehľadne, ale s možnosťou oddelenia dôležitých parametrov. Môžete jednoducho určovať, ktoré produkty v jednotlivých verziách zobrazíte a akými popiskami ich vybavíte. Rovnako tak môžu mať jednotlivé mutácie vlastné fakturačné údaje, výšku DPH, vlastné kódy pre analytické nástroje a podobne. 

Systém multishopu je primárne stavaný pre zahraničnú expanziu e-shopu, kedy môžete všetky verzie svojho e-shopu prevádzkovať prehľadne z jedného miesta. Multishop ale klienti Upgates využívajú tiež u e-shopov v rámci jednej krajiny, ktoré napríklad predávajú podobný sortiment. 

Výhody oproti e-shopu na mieru

Nároční e-shoperi nezriedka kedy pokukujú po vystavaní vlastného e-shopu na mieru. Ide o riešenie, vďaka ktorému získate systém postavený skutočne od A do Z podľa vašich predstáv. Má to ale aj svoje nevýhody. Tou najvýraznejšou je pochopiteľne cena. V prípade e-shopu na mieru nie je výnimkou cenovka prevyšujúca milión korún. Vývoj je navyše veľmi náročný tiež časovo. Pre špecializované spoločnosti vyvíjajúce riešenia na mieru navyše zákazka obvykle okamihom odovzdania hotového e-shopu končí. Ďalšie funkcie a úpravy už musíte opäť implementovať na vlastné náklady. 

Práve preto sa prenajímateľné systémy stávajú pre internetové obchody na mieru stále vážnejším konkurentom. Možnosťami individualizácie e-shopu sa totiž začínajú tým vystavaným na mieru stále viac približovať. To ale za zlomok ceny, ktorej súčasťou je tiež zákaznícka podpora a kontinuálna implementácia nových funkcií, opráv a reakcií na nové legislatívne a daňové predpisy. 

Už len prispôsobenie svojho e-shopu aktuálnym požiadavkám dá mnohým online podnikateľom poriadne zabrať. Pri vlastných e-shopových riešeniach si akékoľvek implementácie a úpravy musíte zaobstarať a samozrejme tiež zaplatiť sami. Tiež preto je omnoho jednoduchšie mať za sebou podporu stabilnej e-shopovej platformy, ktorá podobné úpravy implementuje automaticky. Okrem toho sa tiež neustále rozširuje o nové funkcie. 

Naozaj potrebujete za e-shop platiť desiatky tisíc korún?

Už sme si povedali, že poriadny e-shop, ktorý vyhovie potrebám vášho úspešného podnikania a nebude vás brzdiť v raste, vás nemusí stáť milióny. Teraz vám vysvetlíme, že to nemusia byť ani desaťtisíce korún. Elastické e-shopové riešenie si v Upgates totiž môžete zaobstarať za 450 až 3 250 korún mesačne. Túto cenu neovplyvňuje ponuka funkcií a možností, ale primárne počet dostupných produktov a jazykov. V prípade, že máte záujem napríklad kvôli zahraničnej expanzii o multishop, môžete ho v Upgates prevádzkovať od 1 150 korún a prípadných príplatkov 750 korún za každú samostatnú doménu. To, čomu inde hovoria Premium je skrátka v Upgates štandard dostupný doslova každému. Namiesto minimálnych 12 tisíc tak za svoj profesionálny a plnohodnotný e-shop môžete mesačne platiť do 3 250 korún. 

Presvedčte sa o možnostiach nášho neobyčajného systému sami. Na prvých 30 dní zdarma.