Úprava (nielen) dodávateľských XML feedov, automatický bidding aj cenotvorba pomocou nástroja Conviu

Chcete ponúkať produkty od niekoľkých dodávateľov v eshopovém riešení Upgates a potrebujete vytvoriť vstupnú dodávateľskej XML pre eshop?

Každé eshopové riešenie má svoju vlastnú importnú XML štruktúru. Pokiaľ od dodávateľa získate dáta, ktoré nemožno pre eshopové riešenie importovať, nezúfajte.

Conviu ponúka možnosť Custom importu a Custom exportu. To znamená, že možno naimportovať akákoľvek dáta, rôzne ich upraviť, zlúčiť a tiež vytvoriť akýkoľvek export, ktorým môžete spoľahlivo naimportovať dáta do Vášho eshopu. Conviu poskytuje napojenie zadarmo, platíte len za množstvo produktov, ktoré je na vstupe do nástroja. Do 10 tis položiek je táto cena len 199 Kč.

Dáta do požadovaného formátu pripravíte ľahko. Po registrácii v aplikácii Conviu vložíte odkaz na XML súbor a ako formát XML zvolíte "Vlastný XML formát". Následne je možné priradiť zodpovedajúce element.

Napojiť samozrejme môžete ľubovoľný počet dodávateľov, aby ste získali najlepšiu možnú dostupnosť tovaru.

V Conviu ľahko nastavíte pravidlá prepísania kategórií dodávateľa na kategórie vášho e-shopu. Podobne môžete prepisovať skladovú dostupnosť, prepočítavať predajnej ceny, zjednotiť parametre produktov z dát všetkých dodávateľov, pracovať s variantmi produktov apod.

A ako upravená dáta vyexportovať v požadovanom formáte? Vytvorte si vlastnú šablónu, do ktorej Vám Conviu vygeneruje produktový feed rýchlosťou blesku! Vyberať je možné už z predpripravených šablón, ktoré je možné upraviť. Stačí upraviť názvy elementov a vyplniť premenné.

Najpoužívanejšie exporty má už Conviu pripravené a nemusíte teda šablónu vytvárať. Stačí len zvoliť požadovaný formát a export pre váš eshop sa behom pár sekúnd vygeneruje. Pre formát Upgates máme tiež už export pripravený.

Na výstupe možno tiež niekoľko XML súborov spojiť do jedného - tým zlúčite dáta niekoľkých dodávateľov do jedného XML pre eshop.

Ak si na import či export netrúfnete, kontaktujte nás na info@conviu.cz a my Vám pomôžeme.

Ak už eshop prevádzkujete, môžete oceniť ďalšie možnosti, ktoré Conviu ponúka. Jedná sa o editor na úpravu XML súborov napr. pre tovarovej zrovnávače a PPC systémy. Súčasťou tohto modulu je tiež veľmi žiadané párovánie produktov. Pomocou kombinácie niekoľkých stoviek pravidiel a podmienok môžete upraviť akékoľvek XML do požadovaného formátu.

Editor XML feedu je len začiatok. V Conviu môžete nastaviť aj automatický bidding, teda ceny za kliknutia na Zboží.cz a Heureka.sk. Biddovací automat bude vyhodnocovať vaše ponuky dňom i nocou 7 dní v týždni. Dáta vyhodnocuje prostredníctvom API, tj. vždy na základe aktuálnych štatistík.

Sledujete ceny konkurencie? Už nemusíte. Stačí nastaviť monitoring cien pre konkurenčné eshopy, u ktorých chcete ceny sledovať a každý deň, pre celý sortiment uvidíte ceny pre všetky produkty od vami zvolených eshopov. Tento podklad môžete použiť pre cenotvorbu. A ak chcete cenotvorbu automatizovať, aj túto možnosť Conviu ponúka.

Automatickú cenotvorbu možné zvoliť z niekoľkých stratégií - poradie podľa ceny, ceny podľa zvoleného konkurenta, s ohľadom na maržu, rast obratu ... Možno nastaviť fixné ceny na zvolené obdobie (napr. pre dobu marketingové akcie) alebo automatický výpredaj.

Zdá sa to ako drobnosť, ale vedomie, že keď sa niečo pokazí, dozviete sa to včas, vám veľa uľahčí. A podobný efekt majú pravidelné reporty toho, čo je v e- shopu nového. Sami si určíte, o čom chcete mať prehľad. Môžete sledovať stav importovaných produktov, produkty bez obrázku, produkty u ktorých sa zmenila cena apod.

V rámci nášho partnerstva môžete využiť kód "UPGATES" a získať zľavu 20%!

Vyskúšajte na 30 dní zdarma!

Neváhajte sa na nás obrátiť pre podrobnejšie informácie na info@conviu.cz!

Ďalší článok
Napojte si dodávateľa a vyťažte maximum zo tovarových porovnávačov vďaka našej spolupráci s Mergado!