Záujem o oblečenie z udržateľných materiálov rastie

Podľa dát od módneho porovnávače Glami.cz vzrástol vlani záujem o odev z udržateľných materiálov ako je napríklad ľan, konope, recyklovaný polyester alebo bio bavlna. Respektíve tie materiály, ktorých využívanie predstavuje nižšiu záťaž pre životné prostredie a sú tak ekologickejšie. A to najmä preto, že sú recyklovateľné, inak obnoviteľné alebo sa dajú energeticky využiť.

Na tuzemskom e-commerce trhu vzrástol počet objednávok tohto sortimentu o 215%. Na slovenskom potom dokonca až takmer o 350%. Glami ďalej avizuje, že najvyšší nárast udržateľné módy zaznamenali v Rumunsku, kde išlo o 420% medziročný nárast. Nasledovalo Grécko s 352% a potom už spomínané Slovensko. Pred Českom je potom v medziročnom raste ešte Maďarsko, kde glam zaznamenalo rast o 257%.

Z interných dát a prieskumov Glami potom vyplýva, že takmer polovica e-commerce manažérov v oblasti módy sa zhoduje o dôležitosti trendu udržateľných materiálov. Podľa brand manažérky Glami, Kristýny Rakovské, stojí za vyšším rastom v Rumunsku a Grécku to, že je tu tento trend relatívne nový. Zatiaľ čo napríklad u nás už ide o dlhodobú záležitosť. Dáta z prvých štyroch mesiacov roku 2021 potom dokladajú, že rast dôležitosti trende bude pokračovať aj naďalej. Preto by sa na neho e-shopy s módou mali určite sústrediť.

Viac o preprave tovaru porovnávači Glami sa dočítate tu. A využiť môžete tiež návody k Exportu produktov do Glami a Optimalizáciu pre Glami.

Prejsť na článok Česi majú záujem o módu z udržateľných materiálov. Vlani objednávky vzrástli o 215 percent

Ďalší článok
Česi vítajú udržateľné e-shopy. Niektorí sú dokonca ochotní priplatiť si za ekologickejšiu dopravu