EURO DPH

Aké zmeny DPH čakajú e-shopy od 1.7.2021?

Asi nikto nebude namietať tvrdenie, že prevádzka e-shopu automaticky prináša mnoho starostí. Niektoré sú príjemné, ako napríklad vybavovanie objednávok a iné menej. Hlavne administratíva, bez ktorej sa nezaobíde prakticky žiadne podnikania. Do tejto kategórie spadá aj DPH, teda záležitosť, ktorú musí riešiť väčšina e-shopov. Daň z pridanej hodnoty je pomerne komplikované tému, v ktorom nie je zase tak zložité sa trochu stratiť. Často navyše prechádza zmenami. Poďme si prehľadne prejsť tie zatiaľ aktuálny, ale určite nie posledný.

Konečne to môžete povedať: naše nápovedy sú hotové!

Konečne to môžete povedať: naše nápovedy sú hotové!

Každý potrebuje čas od času s niečím pomôcť. To je úplne prirodzené. Preto chápeme, že v našom systéme môžete niekedy skrátka trochu plávať. Špecialisti na UPgates e-shopy proste nepadajú z neba. Preto sme pre vás posledný rok usilovne pripravovali posledný dielik skladačky našej zákazníckej podpory. Pravdepodobne už ste sa s nimi aspoň raz stretli. Teraz už to konečne môžeme povedať nahlas: naše nápovedy sú hotové!

História e-commerce. Ako to všetko začalo?

História e-commerce. Ako to všetko začalo?

Nakupovanie na internete sa stalo úplne bežnou súčasťou našich životov. Už len hŕstka z nás asi listuje papierovými katalógy. Keď sa o nejakom produkte chceme dozvedieť viac, jednoducho si ho nájdeme na internete. Na tom sa v dohľadnej dobe asi nič nezmení. Naopak segment e-commerce neustále rastie. Internetové nakupovanie ušlo za posledné tri dekády neuveriteľný kus cesty. Ako to ale všetko vlastne začalo?

V septembri sa zvýšil počet e-shopových zásielok až o 50%

V septembri sa zvýšil počet e-shopových zásielok až o 50%

Podľa všetkého e-shopom už v priebehu septembra začala hlavná sezóna. Teda obdobie v roku, keď idú ich produkty na dračku a nestíhajú odbavovať zásielky. Pochopiteľne bude rast objednávok a počtu zásielok s každým dňom bližšie k Vianociam naďalej rásť. Z informácií kuriérskych firiem je jasné, že v septembri bolo zásielok z e-shopov až o polovicu viac oproti ostatným mesiacom.

1. místo v kategorii Pronájem internetových obchodů 2020!

1. místo v kategorii Pronájem internetových obchodů 2020!

Server 5naj otestoval a zrovnal desiatky nástrojov na tvorbu e-shopu. Ako je už z názvu webu zrejmé, vybrala redakcia a porota 5 najlepších riešení, ktoré sa umiestnili v kategórii Prenájom e-shopov 2019. V tejto kategórii prenajímané e-shopovej riešenie UPgates získalo 1. miesto, a to s hodnotením 9/10.

Prechod z fyzických k internetovým nákupom sa podľa IBM urýchlil o 5 rokov

Prechod z fyzických k internetovým nákupom sa podľa IBM urýchlil o 5 rokov

Ako sme už v minulosti niekoľkokrát písali, situácia ohľadom koronavirové krízie nie je zďaleka čiernobiela. Toto reflektuje tiež nadpis článku na smartmania.cz, ktorý sme sa rozhodli zaradiť do sekcie noviniek vo svete e-commerce. A to síce "Niekomu škodí, niekomu pomáha. Koronavírus výrazne urýchlil prechod k online nakupovanie". Viac podrobností v článku!

Pre väčšinu kríza. Pre e-shopy žatva

Pre väčšinu kríza. Pre e-shopy žatva

Mnoho podnikateľov muselo aj napriek snahe štátu pomôcť svoju činnosť ukončiť alebo pozastaviť. K niektorým sa podpora nedostala vôbec. Pre niektorých tak bol koronavírus naozaj likvidačné. Majitelia e-shopov a online podnikatelia však boli tí, ktorí problém vo väčšine prípadov nemali.

Mikulášska nádielka UPgates

Mikulášska nádielka UPgates

Na Mikuláša sme sa v UPgates rozhodli oceniť a motivovať najprínosnejšie členmi našej facebookovej skupiny UPgates - poradňa k ďalšej aktivite. V článku zistíte, kto vyhral a čo konkrétne získal.

24. júna. Deň daňovej slobody roka 2020!

24. júna. Deň daňovej slobody roka 2020!

Dňom daňovej slobody sa rozumie pomyselný míľnik v kalendárnom roku. Ten delí rok na časť, kedy zarábate na štát a pokrytie jeho rozpočtu. Práve dňom daňovo slobody sa ale všetko mení. Prestávate zarábať pre štát a začínate zarábať sami pre seba. Viac informácií o tohtoročnom dňu daňovej slobody zistíte v článku!

Ako mení COVID-19 nákupné trendy?

Ako mení COVID-19 nákupné trendy?

Trendy v nakupovaní sa celosvetovo mení. V každej krajine prebiehajú zmeny v rôznej intenzite a rýchlosti. Závisí od toho, ako technologicky vyspelí sú nakupujúci. Ak sú otvorení novinkám. Vplyv majú novo vznikajúce spôsoby dopravy, platby a tiež rastúca popularita e-shopov. Tá je v Česku rapídny. Na čom sa najskôr nebude nič meniť. Skôr naopak. Koronavírus sa totiž stal, a čím ďalej tým viac stáva, veľkým míľnikom v nákupných návykoch. A to nielen u Čechov.