Zobrazenie e-shopu

Zobrazenie e-shopu znamená zobrazenie obsahu zákazníkom na internete - frontend.

Typy zobrazenia e-shopu

  • Testovacia verzia je zobrazenie, ktoré zostáva dostupné po celú dobu existencie e-shopu. Je určené len pre administrátorov, nie návštevníkov e-shopu. Ladí sa tu grafika e-shopu. Viac tu.
  • Po zadaní domény vzniká nové zobrazenie - ostrá verzia na vašej doméne. Tá je určená pre návštevníkov e-shopu a obsahuje už finálnu verziu grafiky e-shopu. Viac tu.

Obsah vyplnený v administrácii (produkty, stránky, nastavenia) sa zobrazuje na oboch verziách e-shopu.

Spôsoby zobrazenia e-shopu

Zadanie URL adresy

Základnou možnosťou zobrazenia e-shopu je napísať URL adresu priamo do okna prehliadača v nasledujúcom tvare:

  • Testovacia verzia - https://NAZEV-ESHOPU.upgates.shop
  • Ostrá verzia na doméne - https://www.VAŠE-DOMÉNA.cz

Odkaz v registračnom e-maile

Ďalšou možnosťou je preklik z registračného e-mailu, kde je adresa e-shopu (na testovacej verzii) uvedená. Tento e-mail vám bol doručený v okamihu založenia e-shopu na registračný e-mail majiteľa.

Preklik v administrácii

Z administračnej časti sa na e-shop môžete prekliknúť pomocou funkčného tlačidla na pravej strane. Pokiaľ sa nachádzate v detaile nejakého produktu, v kategórii, článku a podobne, odkaz vás presmeruje priamo na túto konkrétnu stránku na e-shope. Ušetríte tak čas hľadaním položky a môžete okamžite vidieť, ako vykonané zmeny vyzerajú. Viac o tejto možnosti zobrazenia stránky na e-shope.

  1. Kliknite na ikonku zobrazenie okna.
  2. Pokiaľ má e-shop už nastavenú doménu zvoľte, či chcete zobraziť testovaciu alebo ostrú verziu e-shopu.

V prípade viacerých jazykových mutácií si môžete zvoliť, ktorú chcete zobraziť podľa predchádzajúcej logiky.

Testovacia verzia e-shopu

Po prevedení e-shopu na ostrú doménu sa zobrazujú odkazy na testovaciu verziu e-shopu iba v sekcii Designer (viac tu) a Editor kódu (viac tu).

Vyskúšajte Upgates

30 dní na skúšku máte zdarma. Sú určené na vyplnenie e-shopu obsahom, navrhnutie jeho vzhľadu a na to, aby ste mali možnosť podrobne preskúmať funkcie Upgates. Tak najlepšie zistíte, či bude systém vyhovovať vašim potrebám. Akonáhle budete chcieť e-shop prevádzkovať na ostrej doméne, je potrebné prejsť na platenú prevádzku. Stačí si vo vašom účte dobiť peňaženku minimálne na jeden deň prevádzky (maximálne potom čiastku zodpovedajúcu 3 mesiacom prevádzky) (Môj účet / Peňaženka a finalizácia). V tej chvíli skončí skúšobná prevádzka a bez ohľadu, či ste vyčerpali 30 dní zadarmo sa začne odpočítavať prenájom e-shopu.

Testovacia verzia sa aktivuje automaticky po založení nového e-shopu na dobu 30 dní. Toto skúšobné obdobie nie je možné predĺžiť. Pokiaľ si peňaženku nedobijete, dôjde k deaktivácii a následnému zmazaniu e-shopu. 

Vzorový obsah

Váš e-shop má predvyplnený vzorový obsah (napr. produkty, kategórie, články). Ten si v administrácii môžete buď upraviť alebo zmazať a začať úplne od začiatku. Odporúčame si však vzorový obsah najskôr dôkladne preštudovať, pretože sme ho navrhli tak, aby sme vám niečo napovedali, ako správne nastaviť.

Skúšobná verzia nemá žiadne zásadné obmedzenia a je možné počas nej nastaviť všetky potrebné prepojenia, jazykové mutácie, importovať obsah, nastaviť grafiku a vykonať skúšobné objednávky. Táto testovacia verzia zostáva aj po prechode e-shopu na ostrú doménu. Tam slúži testovacia verzia na vykonávanie rôznych úprav a k redizajnu grafiky tak, aby ste mohli všetky grafické zmeny dôkladne otestovať skôr, ako sa prejavia na ostrej doméne.

Exspirácia e-shopu

Pokiaľ zistíte, že vám Upgates nevyhovuje, peňaženku nedobíjajte a projekt po 30 dňoch automaticky exspiruje. To všetko bez akýchkoľvek záväzkov alebo sankcií.

Testovacie prostredie

Všetky zmeny, ktoré vykonáte v module Dizajnér sa vždy uložia najskôr na testovaciu verziu obchodu a na ostrej doméne sa prejavia až po preklopení v module Grafika / Finalizácia. Ako nastaviť ostrú doménu sa dozviete tu.

Pri vypĺňaní odkazov umiestnených v obsahu ako sú popisky produktu, články atď. je potrebné dbať na to, aby boli v relatívnom tvare (napr. /stránka) a nie absolútnom. Pri prechode na ostrú prevádzku totiž dôjde k zmene domény v URL adresách. Preto by sa mohlo stať, že by ste odkazom zákazníka presmerovali na testovaciu doménu, ktorá môže byť rozpracovaná namiesto ostrej. 

Obmedzené zobrazenie testovacej verzie

Bežní zákazníci sa na testovaciu verziu nedostanú, pokiaľ im priamo nepošlete URL adresu. Testovacia verzia sa neindexuje vyhľadávačmi. V hlavičke zdrojového kódu grafiky je nastavené <meta name="robots" content="noindex, nofollow">.

Ostrá verzia e-shopu na doméne

Po prechode na ostrú prevádzku sa váš eshop presunie na vašu vlastnú doménu. (napr. www.domena.cz)

E-shop na ostrej doméne môže predávať, je indexovaný vyhľadávačmi a plne zobraziteľný zákazníkom na internete. Ostrú verziu na doméne je možné mať až po prechode na platenú prevádzku

Zmeny v grafike

Ide napr. o zmeny v module Designer alebo Editore kódu. Tie sa na ostrej doméne ihneď neprejavia, pretože ich chcete najskôr pripraviť na testovacej verzii. Až potom, čo je všetko v poriadku a otestované, sa zmeny môžu preklopiť na ostrú verziu na vašej doméne. Viac tu.

Zmeny v administrácii

Napr. tie v obsahu stránok, produktoch, nastavení atď. Zobrazujú sa súčasne na testovacej aj ostrej verzii. Rovnako dochádza k ich indexácii vyhľadávačmi. Zhruba do jednej hodiny sa zaindexujú aj v internom fulltextovom vyhľadávaní priamo na e-shope.

Indexácia do vyhľadávačov

Z času na čas navštívi váš e-shop robot napr. od Google alebo Seznam.cz a prejde všetky relevantné odkazy a mapu stránok. Obsah stránok vášho e-shopu zaindexuje pre následné vyhľadávanie. E-shop na ostrej doméne je, na rozdiel od testovacej verzie, plne indexovateľný pre vyhľadávacie roboty. 

Urýchliť proces indexácie môžete manuálnou registráciou do vyhľadávačov podľa návodu tu.

Na tejto stránke

Další zdroje informací

Facebook poradna

Výměna zkušeností, rady a tipy mezi provozovateli e-shopů na systému UPgates.

Přejít do poradny

Akademie

Získejte znalosti od našich specialistů na marketing, obchod, právo a podnikání.

Přejít do akademie

Novinky z Blogu

Co nového jsme pro vás připravili nebo chystáme najdete na blogu.

Přejít do blogu

Nepodařilo se Vám najít tu správnou odpověď?

Kontaktujte naši technickou podporu, která je tu pro vás od pondělí do pátku 8:00 až 16:00 hod.

Zákaznická podpora