UPgates šablóny sú v kóde optimalizované pre rýchle načítanie e-shopu, ako na klasických PC, tak pre mobily. Ako rýchlo sa e-shop oproti konkurenčným riešeniam načítavanie môžete pozrieť v recenziu servera 5naj.sk.

Čo môže spomaliť váš e-shop?

1. Veľké obrázky a zle zvolenej formáty

Prehliadače načítavajú obrázky JPG, PNG a GIF rýchlo. Veľkosť tiež hrá svoju úlohu v načítaní, optimálna veľkosť obrázkov je pod 50 kB.

2. Zbytočné presmerovanie

Presmerovanie je ako načítavať stránku dvakrát. Ak nemáte faktický dôvod na to, aby ste stránku presmerovali, vyhnite sa presmerovanie na e-shope.

3. Konverzné kódy a pluginy

Každý plugin, konverzný kód alebo trackovací kód. Každý z nich má súbor CSS a načítava javascript. To znamená väčšiu záťaž a ďalšie požiadavky. Ak používate veľa modulov, sledovacích kódu, konverzných kódov, musíte počítať s rapídnym spomalením. Rovnako tak môžu stránky e-shopu spomaľovať pluginy (Hotjar, online chatová okná, Instagram a Facebook pluginy atď.)

4. Vlastné kódy, štýly

Každý riadok kódu si berie nejaký čas na načítanie. Ak máte rozsiahle štýly CSS, bude to samozrejme trvať dlhšie, než sa kód načíta a vykreslí pre užívateľov.

5. Staršie verzie šablón

Náš systém sa neustále vyvíja. S každou novou verziou prichádza optimalizácia a vylepšenia podľa najnovších trendov. Prechodom na novšie verzie vám môže pomôcť zrýchliť načítanie vášho e-shopu.

Diskusia