Optimalizácia rýchlosti webu

Šablóny Upgates e-shopov sú optimalizované tak, aby sa rýchlo načítali ako na klasických desktopoch tak v mobilných zariadeniach.

Ako je na tom Upgates oproti konkurenčným riešeniam v rýchlosti načítania sa môžete pozrieť v recenzii servera 5nej.cz.

Analýza PageSpeed Insights

Analýza vykonaná službou PageSpeed ​​Insights ukazuje výkon stránky v mobilných a desktop zariadeniach. Poskytuje návrhy, ako dosiahnuté výsledky zlepšiť z pohľadu optimalizácie.

Zo strany Upgates sú všetky dostupné systémové odporúčania zvažované a v prípade, že je to technicky možné, sú zapracované do východiskových šablón dizajnéra. 

Počítač

Celkové skóre novo založeného e-shopu pre zobrazovanie na počítači je 93 bodov.  

Mobilné zariadenia

Výsledok analýzy pre zobrazovanie na mobilných zariadeniach je v číselnom vyjadrení o niečo horší ako v prípade zobrazenia na počítači. To je však úplne bežné, ako uvádzajú aj nezávislé články tretích strán - Lighthouse Performance Score (LPS): krásy i pasti metriky všech metrik

Čo môže ovplyvniť, aby sa váš e-shop rýchlo načítaval?

Optimalizácia veľkosti a formátu obrázkov

Viac informácií v nápovede tu

Zbytočné presmerovania

Neaplikujte presmerovania na stránku, ktorá už nejaké to presmerovanie má. Dochádza potom k určitému omeškaniu v načítavaní požadovanej stránky.

Konverzné kódy a pluginy

Každý plugin, konverzný kód alebo trackovací kód znamená väčšiu záťaž pre spracovanie stránky a ďalšej požiadavky navyše. Väčšina z nich načítava externé CSS štýly a javascripty. Pokiaľ používate veľa obsahu, sledovacích kódov alebo konverzných kódov musíte počítať s rapídnym spomalením načítavania vášho e-shopu. Rovnako tak môžu stránky e-shopu spomaľovať pluginy (Hotjar, online chatovacie okná, Instagram a Facebook pluginy atď.).

Vlastné kódy a štýly

Každý riadok kódu v CSS štýloch a JS súboru si vezme nejaký čas na nahranie, spracovanie a vykreslenie.

Členenie kategórií

Odporúča sa obsah e-shopu štruktúrovať do podoby viacerých kategórií s menej obsahom. Z pohľadu rýchleho načítavania je vždy vhodnejšie mať napr. 20 kategórií po 100 položkách ako mať dve kategórie s 1 000 položkami.

Počet produktov na stránke

Zoznamy produktov sa môžu načítavať výrazne dlhšie, pokiaľ zobrazujete na stránke väčšie množstvo položiek (viac tu). 

Filtre

Aplikácia väčšieho množstva filtrov na veľké objemy položiek môže načítavanie tiež spomaliť. V takom prípade skúste niektoré z nich deaktivovať (viac tu).

Varianty

Nadmerné množstvo variantov produktov môže mať za následok pomalšie načítavanie detailu produktu. Zvážte v takom prípade, či pre vás nebude lepšie varianty nahradiť konfiguráciami (viac tu).

Staršie verzie šablón

Systém grafiky e-shopov Upgates sa neustále vyvíja. S každou novou verziou prichádza optimalizácia a vylepšenie rýchlosti načítavania podľa najnovších trendov. Prechod na novšie verzie vám môže pomôcť zrýchliť načítavanie vášho e-shopu.

Celková analýza

V prípade, že vám vyššie uvedené odporúčania nepomôžu, môžete si dohovoriť konkrétnu konzultáciu s niektorou z marketingových agentúr, ktoré sa optimalizáciou e-shopov dlhodobo venujú a túto službu ponúkajú (viac tu).

Na tejto stránke

Další zdroje informací

Facebook forum

Výměna zkušeností, rady a tipy mezi provozovateli e-shopů na systému Upgates.

Přejít do fora

Akademie

Získejte znalosti od našich specialistů na marketing, obchod, právo a podnikání.

Přejít do akademie

Novinky z Blogu

Co nového jsme pro vás připravili nebo chystáme najdete na blogu.

Přejít do blogu

Nepodařilo se Vám najít tu správnou odpověď?

Kontaktujte naši technickou podporu, která je tu pro vás od pondělí do pátku 8:00 až 16:00 hod.

Zákaznická podpora