Otázniky okolo SSL, je dobré ho mať? A prečo?

Čo je to SSL certifikát?

SSL (Secure Sockets Layer) je digitálny certifikát, ktorý overuje identitu webovej stránky a šifruje informácie zaslané na server pomocou technológie SSL. Šifrovanie je proces zakódovanie dát do nerozluštitelného formátu, ktorý možno rozlúštiť len s riadnym dešifrovacím kľúčom.

Ako to funguje?

SSL vytvára bezpečný tunel, prostredníctvom ktorého sa informácie vrátane užívateľského mena, hesla, čísla kreditných kariet a ďalšie môžu zasielať bezpečne. Môžeme si priebeh uviesť v troch krokoch:

1. SSL - "Podanie rúk"

Keď návštevník navštívi vaše webové stránky, váš SSL certifikát automaticky vytvorí šifrované spojenie.

2. Ikona zámku

Akonáhle je pripojenie dokončené, zobrazí sa ikona visiaceho zámku a HTTPS prefix v riadku prehliadača návštevníka, aby ste mu ukázali, že môže bezpečne zadávať svoje osobné údaje. Pokiaľ máte EV certifikát, stavový riadok dokonca zozelenie.

3. V tejto chvíli ...

všetky prichádzajúce a odchádzajúce informácie sú zašifrované vysokým šifrovaním, ktoré je virtuálne neprelomiteľné.

Prečo SSL?

Chránite dôležité dáta zákazníkov

SSL certifikát chráni citlivé dáta vašich zákazníkov. Týmto zároveň zvyšujete dôveru zákazníkov voči vášmu webu. Veľa ľudí si overuje v stavovom riadku https: // prefix predtým než zadávajú svoje osobné údaje ako číslo kreditnej karty, meno, priezvisko.

Lepšie hodnotenie vo vyhľadávanie

Google miluje stránky zabezpečené pomocou SSL a ako odmenu Vás popostrkává vyššie a vyššie vo výsledkoch vyhľadávania. Takže nielen, že chránite svojich zákazníkov, ale aj ich viac prilákate.

Ďalší článok
Ako začať sa porovnávači tovar a na čo sa zamerať?