Ako zmáknuť dizajn e-shopu

Na tom, že svižný, moderné a vzdušný dizajn e-shopu predáva, sa bezpochyby zhodneme. Ale ako to urobiť? Ako kúpiť svojmu e-shopu elegantný a zároveň praktický, funkčné kabát? Možnosti tu sú. Zoznámte sa, prosím.

Tieto možnosti sa líšia podľa toho, o aký typ e-shopu sa jedná. Inak budeme riešiť dizajn u e-shopov vytvorených na mieru, inak budeme postupovať u tých prenajatých.
U prvého typu si pripravte veľa času, peňazí a vitamínu B na nervy. U druhého ušetríte čas aj peniaze, ale bez možnosti do celkového vizuálu významne zasahovať to najskôr nebude úplne ono. A čo keby existovala nejaká tretia cesta? Časovo menej náročná, kódovacie zručnosti nevyžadujúci, praktická, poskytujúce slobodu pri tvorbe optimálnej grafiky pre každého? Čítajte až do konca. Rafinovane práve o takejto možnosti píšeme až tam.

Design e-shopu na mieru

E-shopom na mieru sa grafika vytvára zdĺhavo a draho. Navyše, ak sa chcete do tvorby šablóny a grafických úprav pustiť sami, bez perfektné znalosti kódovania to naozaj nepôjde. Ani bez pevných nervov sa nezaobídete. A bude vás to stáť naozaj veľa času.

Áno, môžete využiť open-source systémy, napríklad Presta alebo Magento, ktoré vám poskytnú základné zdrojový kód. Ten môžete upravovať a meniť. Stále je tu však ona nutnosť poznať kódovanie. A stále budete musieť vytváranie grafiky venovať veľa času.

Že nie ste žiadni programátori a sami si s tým všetkým určite neporadíte? Potom si komplexné dizajn e-shopu môžete objednať na zákazku. Len počítajte s tým, že si za ňu významne priplatíte. Podľa náročnosti môže ísť až o stovky tisíc. Svoj e-shop budete určite chcieť upraviť podľa svojich potrieb a predstáv. Tým sa nutne zvýši aj časová náročnosť celého tvorivého procesu. Budete zadávať svoje požiadavky zhotoviteľovi, čakať na ich realizáciu, následne je verifikovať alebo ešte korigovať. To všetko chce čas i trpezlivosť. Čas spracovania sa bude predlžovať a spoľahnúť sa tu môžete na priamu úmeru. Čím väčší e-shop máte, tým dlhšie si počkáte. Pýtate sa, ako dlho to by to tak mohlo trvať? Počítajte aj s niekoľkými mesiacmi. Akcia Guľový blesk to naozaj nebude.

Grafika prenajímaného e-shopu

Možno si teraz hovoríte, že vás sa žiadne vlastné vytváranie e-shopu, ani jeho tvorba na zákazku netýka. E-shop máte prenajatý, tak to predsa musí byť nejako celkovo jednoduchšie. A budete mať pravdu. Ak vám nebude vadiť, že možnosti grafiky a jej nastavenia budete mať obmedzené. Šablóna je stále len šablóna. A všetky sú dané poskytovateľom. To v praxi znamená, že nebudete mať moc šancu do ich grafického vzhľadu zasahovať. Rozhodne ušetríte peniaze a čas. Grafiku e-shopu však nebudete mať podľa svojich predstáv. Tak úplne sa od ostatných neodlíšite.

Už to tu raz zaznelo

A čo keby existovala nejaká tretia cesta Časovo menej náročná, kódovacie zručnosti nevyžadujúci, praktická, poskytujúce slobodu pri tvorbe optimálnej grafiky pre každého? Takáto cesta existuje a má aj svoje trochu smiešne meno. Krabicové riešenie. Aj tu je dobré najskôr popremýšľať a uvedomiť si, že väčšina krabicových riešení na trhu neumožňuje úpravy v kóde. Teraz nejde o to, že sami kódovať neviete a na prvý pohľad vám to nevadí. Ide skôr o to, že napríklad budete chcieť časom niečo pozmeniť. Oslovíte programátora alebo grafika. Za jeho prácu mu budete pripravení aj zaplatiť. Lenže keď nejde v kóde upravovať, ani odborník s tým zázraky neurobí. Ponúka sa tým pádom otázka, nakoľko sa uspokojíte s prednastavenými prvkami. Alebo by ste predsa len radšej menili všetko, čo vás napadne podľa vlastných predstáv a potrieb?

Krabicové riešenie s grafikou na mieru

Ak ste radšej tvorcovia než len pasívnymi príjemcami, máme pre vás zaujímavé riešenie. Modul Designer od Upgates. S ním si môžete svoj e-shop upraviť presne tak, ako budete sami chcieť. Ako sa budú vaše potreby na grafiku vyvíjať spolu s celkovým podnikaním. A programovať? Programovať nemusíte vôbec nič. Ak to sami nebudete chcieť. V tom prípade sa na vyžiadanie dostanete aj do editora kódu, kde potom budú vaše možnosti takmer neobmedzené. Behom chvíľky si nastavíte všetky grafické prvky e-shopu tak, aby to sedelo po všetkých stránkach vám i vašim zákazníkom. Do bodky. A to doslova.

Že je to zaujímavé, ale reči sa hovorí, voda tečie a toto sú stále len vety na papieri, pardon, na displeji? Aj tu budete mať pravdu. Máte ale možnosť si e-shop založiť zadarmo na 30 dní a všetko si dôkladne vyskúšať. Presvedčíte sa o tom, že variantov grafických úprav tu nájdete mnoho. Nekonečne veľa. Tu sú niektoré z nich.

Začať ... 30 dní na skúšku zadarmo

Administrace grafiky Upgates

Bude to raz dva

Všetku grafiku svojho e-shopu môžete upravovať v jeho administrácii v záložke Grafika v ľavom menu. Tvorba grafiky e-shopu tak pre vás bude určite jednoduchšie a rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Nastavenie / Grafika / Designer

Prednastavených grafik e-shopu ponúka modul Designer 6. Pri každej z nich môžete aplikovať jedno zo dvanástich tém. To vám dáva celkom 72 kombinácií a rôznych podôb šablóny.

Vybrať si môžete tiež základné a doplnkové farby grafiky. Takmer neobmedzený výber umožňuje ladiť a vyladiť pôsobivé farebné kombinácie. A keby náhodou na vás niektoré farby boli trochu krikľavé alebo rušivé, vyriešite to elegantne s funkcií šedých odtieňov.

Takže šablónu by sme mali podľa vlastných predstáv. Najlepší čas nahrať si do nej svoje logo a favicon (ikona v záložke prehliadača ). Štýl a veľkosť písma si nastavíte ľahko. Zrovna tak zarovnanie a tiež tvar, hrúbku alebo štýl ohraničenie komponentov e-shopu.

Zaujímavé možnosti nájdete aj v ďalších funkciách. Tu môžete nastaviť zhustenie obsahu definovaním veľkosti medzier medzi kontajnermi. Svoj e-shop tak budete mať vzdušnejší. Alebo naopak ušetríte miesto na stránkach.

Už v tento moment váš e-shop získal unikátny a individuálne úpravy. Ten dobre padnúce a skvele vyzerajúci oblek na mieru, ktorý vytvára dobrý dojem, zároveň je praktický a jednoduchý na údržbu. Rovnako ako jednoduchá tvorba grafiky e-shopu na mieru. Dobre vyzerá a nie je to konfekcie. Budete iní ako ostatné. Rozhodne odlišní od konkurencie.

Úpravy hlavnej stránky v dizajnér

Je libo ďalšie úpravy?

Máte možnosť. V oddieli šablóny nájdete štyri rozloženie šablóny pre vašu prednastavenú grafiku. Tu si do detailu nastavíte všetko potrebné. Hlavičku, pätičku, bannery. Čokoľvek budete chcieť.

Štruktúry stokrát inak

Pre hlavnú stránku si môžete vybrať z viac variantov a štruktúr celej stránky. A nielen stránky. Ani tu sa medze vašej kreativite nestavia. Môžete si hrať, tvoriť, vymýšľať. A vyberať, upravovať, kombinovať. Všetko čo vás napadne.
Vo všetkých smeroch si môžete prispôsobiť štruktúru komponentov u stránok sa zoznamom produktov, detailom produktu, textovú stránku alebo grafický dizajn košíka.

Komponenty zrovna tak

Keď už máte navolené komponenty, upravte si aj ich farebné prevedenie. Vo vybraných kontajneroch môžete napríklad vložiť obrázok do pozadia alebo upraviť zarovnanie textu. Niektoré súčasti komponentov, napríklad v hlavičke alebo pätičke, môžete skryť úplne.

Designujte si svoj priestor po svojom

Dať svojmu priestoru tvar, farby a celkovej grafickej vyznenie. To všetko je zrazu možné vidieť úplne novú optikou. Nielen že to prestáva byť nedostupná programátorská ekvilibristika. Je to schodné, dostupné, a ešte si pri tom môžete hrať a tvoriť, baviť set. V nastavení svojho e-shopu naraz môžete ísť do nekonečna a ešte kúsok ďalej. Je to váš priestor a vy si ho prispôsobujete tomu, akí sami ste, čo chcete ponúknuť a čo potrebujete vyjadriť.
V DESIGNER si môžete v záložke Nastavenie tiež zvoliť inú verziu. To vám sprístupní ďalšie možnosti prednastavenia a nastavenia grafiky. V zobrazenie modulu vľavo dole si skontrolujete, či sa váš e-shop správne zobrazuje vo všetkých zariadeniach.

Tak a je to. Teraz už je to na vás. Grafiku svojho e-shopu máte vo svojich rukách. Aj vo svojich farbách. To rozhodne.

Ďalší článok
Responzívne zobrazenie