Ako si založiť e-shop v troch krokoch ešte dnes

Založenie internetového obchodu sa môže niekomu zdať ako zložitá úloha, ale tak to nie je. Založiť eshop v dnešnej dobe zaberie obyčajné jeden deň - a nejedná sa o žiadny nekvalitné eshop "splácaný" za jeden deň, ale plnohodnotný , prevádzky schopný e-shop. Vďaka krabicovým riešením eshopov, kedy si prenajmete už hotový online obchod je toto o krok jednoduchšie.

Ak si prácu rozdelíte do rozumných krokov a vopred rozmyslíte čo vlastne chcete, váš eshop môže bežať ešte dnes. Poďme si také základné rozdelenie ukázať:

1. Vyberte si dizajn

Niektoré spoločnosti investujú nemalé peniaze pre vybudovanie e-shopu "na mieru". Pre vás je omnoho ľahšie a určite lacnejšie prenajať si už z časti hotový e-shop. Samozrejme, že budete musieť grafiku trochu upraviť, doplniť o vlastné logá či farebne doladiť. Stále sa však pohybujete v prostredí "zvládnem to sám". Všeobecne, je lepšie si zvoliť jednoduchú, univerzálne tematiku a konštrukciu, ktorá zákazníka osloví viac než "preplácaný" dizajn.
Luxusné bannery a animácie sa môžu sprvu zdať ako dobrý nápad, ale u mnohých e-shopov toto odvádza pozornosť od hlavného účelu a tým je predať tovar.

2. Vyplňte textový obsah

Akonáhle máte vybraný design, ďalším krokom je vyplniť e-shop obsahom. Mnoho eshopov väčších firiem vás inšpiruje s dôležitým textom pre vaše zákazníkov ako sú podmienky pre vrátenie tovaru, obchodné podmienky a ďalšie dôležité informácie, ktoré doplníte na e-shop v priebehu niekoľkých minút.

Medzitým si môžete vymyslieť vlastný text ako je "O nás", informácie o doprave atď., Pretože tieto informácie nie sú potrebné pri spustení e-shopu a môžu byť doplnené neskôr.

3. Pridanie produktu a príprava dopravy

Funkčný rozloženie a dizajn je síce fajn, ale bez produktov a spôsobu dopravy toho veľa nepredáte :-). Táto časť už je čisto na vás, produkty a ich popis, doprava a dopravcovia - toto je základ k funkčnému e-shopu. Vzhľadom k tomu, že eshop zakladáte, predpokladá sa, že výrobky už máte zaistené. Pre dopravu stačí všeobecný prehľad o dostupných prepravách ako PPL, Slovenská pošta, DPD a iní - vyberiete si, ktorá vám najlepšie vyhovuje.
Vytvoriť e-shop ... 30 dní na skúšku zadarmo

S týmito základnými krokmi máte postarané. Môžete vytvoriť e-shop, predávať svoje produkty a pritom máte stále možnosť vykonávať dodatočné vylepšenia a úpravy v prípade potreby. Spustením e-shopu v jeden deň, vymažete jednu z najväčších prekážok k vášmu predajnému úspechu.
Ďalší článok
Přechod e-shopu na iné riešenie