Krabička s príbehmi: nepredávame obyčajný tovar, ale nezabudnuteľnú atmosféru

Jedinečná atmosféra, emócie a kúzlo. To je hlavný predajný artikel e-shopu Krabička s príbehmi. Unikátne boxy vám pomôžu oddýchnuť si od práce alebo vás naladiť na správnu atmosféru počas romantického večera. Zakladatelia originálneho e-shopu ale toho majú v pláne ešte omnoho viac.

E-shopy s nevšedným sortimentom máme radi. Preto sme si nemohli nevšimnúť ten váš. Predávate totiž originálne darčekové krabičky. Môžete nám o svojich krabičkách povedať viac?

V prvom rade by sme Vám chceli poďakovať za prejavený záujem o náš obchod, veľmi si to vážime.

Pre nás výnimočný darček nie je len užitočný tovar v darčekovom balení, ale hlavne je to fantázia, radosť a emócie, ktoré takýto darček prináša.

„Nepredávame tovar. Vytvárame atmosféru, emócie a kúzlo“ – to je naša misia, ktorou sa riadime.

Každá krabička je úplne iná, rozpráva svoj vlastný príbeh, preto autorský dizajn každej krabičky vyjadruje predovšetkým tie emócie a atmosféru príležitosti, pre ktorú je krabička vytvorená.

Ako ste k takémuto nápadu vlastne prišli?

Podrobný príbeh o tom, ako sme začali, si naši zákazníci môžu prečítať na našom webe. Možno znie tak trochu ako rozprávka, ale jednoduché to rozhodne nebolo. Ako každý príbeh, aj ten náš má v sebe iróniu, trochu humoru, ale je napísaný podľa skutočných udalostí. Rozhodli sme sa, že svoj príbeh povieme v žánri rozprávky, pretože dnešná realita je bohužiaľ taká, že sa z nej chce mnohokrát utiecť… Ale stále máme nádej, že sa to zmení. Práve preto vznikol projekt „Krabička s príbehmi“. Chceme, aby pripomenul, že šťastie a kúzlo je všade okolo nás, že je v maličkostiach a v očiach našich blízkych, a tiež, že sa vždy nájde miesto pre humor, nech je doba akákoľvek.

A bolo potom zložité vymyslieť obsah jednotlivých škatuliek?

Vďaka tomu, že každá krabička je vytvorená na určitú príležitosť, tak ten obsah vzniká sám. Zoberme si napríklad krabičku „Romantické ráno“. Pokiaľ zatvoríte oči a predstavíte si romantické ráno, čo Vám napadne?

Ráno - vonku svieti slnko, spievajú vtáčiky, prebúdzate sa do takého krásneho rána spoločne so svojou láskou.

  • Každé ráno si vyžaduje šálku niečoho dobrého – preto sú v krabičke 2 hrnčeky a horúca čokoláda.
  • Čo môže byť lepšie, než sa zababušiť do deky a objať svoju polovičku – preto je v krabičke deka.
  • Ten pocit, že ste spolu a máš vedľa seba svoju polovičku je nádherný a taký dôležitý okamih navždy zachytí vaša spoločná fotografia – preto je v krabičke rámček na fotku.

Takto vyzerá romantické ráno, keď si ho predstavíme my a ten obsah krabičky z toho jednoducho vyplýva sám.

Krabičky si zostavujete sami, takže ide o skutočný originál?

Áno, veľmi nás teší, že ste si to všimli. V dnešnej dobe je trh tovaru a služieb presýtený, ale aj napriek tomu sa snažíme pre našich zákazníkov vytvoriť niečo, čo ešte nemali, niečo, čo ich dokáže prekvapiť a bude originálne. Dizajn každej krabičky, každej inštrukcie a každého darčekového poukazu je spoločným výtvorom celého tímu „Krabičky s príbehmi“. Farby jednotlivých krabičiek boli vybrané tak, aby ešte viac zdôraznili emócie a jedinečnosť príležitosti, na ktorú sú určené. Krabičky „Láska“ sú darčeky pre páry, ktoré zvýraznia krásnu atmosféru romantického okamihu. Napríklad krabička „Romantický večer“ – je tajomná, a to tajomstvo poznáte len vy dvaja… Krabičky „Anti práca“ sú pomocnou rukou pre všetkých zamestnancov v núdzi! Napríklad krabička „Pre zúfalého workoholika“ – spríjemní zúfalému workoholikovi „pobyt“ v práci! Nechceme byť substitučným tovarom. Všetko, od myšlienky akú krabičku by sme pre našich zákazníkov chceli vytvoriť, cez napísanie inštrukcií, vytvorenie designu, výber tovaru až po zabalenie, to všetko prechádza našou fantáziou a srdcom.

To, čo dávame do škatuliek, nie je len obyčajný tovar. Nemáme za cieľ len naskladať veci do darčekového balenia. Veci, ktoré v krabičke sú, majú dôvod, prečo tam patria. Ten dôvod je krásne popísaný v inštrukciách, ktoré každú krabičku napĺňajú tou správnou atmosférou. A práve toto je kúzlom „Krabičky s príbehmi“.

Zatiaľ predávate krabičky s tématikou Anti práca a Láska. Plánujete uvádzať ďalšie tematické krabičky?

Áno, rozhodne. Všetci vieme, že sa Vianoce každým dňom blížia, a už sme začali pracovať na vianočných krabičkách. Celý náš tím je veľmi nadšený a plný nových nápadov! A môžeme vám prezradiť malé tajomstvo. Jedna z krabičiek bude mať názov: „Ako prežiť Vianoce“ a v jednom z krokov v inštrukcii sa píše: „…rýchlo si ľahni na brucho a zakrádajúc sa schovaj za gauč, aby ťa gombíkmi, ktorými strieľa košeľa tvojho strýka, čo sa prejedol zemiakového šalátu, nezasiahli“… Veríme tomu, že vianočné krabičky našich zákazníkov milo prekvapia, potešia a tiež rozosmejú.

Ktorá krabička sa u zákazníkov stala najobľúbenejšou?

Každá tematika má určitú krabičku, ktorá zákazníkov zaujala najviac. Pri „Anti práci“ vedie krabička „A DOSŤ!!!“. Čo sa týka „Lásky“ najpredávanejšia je „Krabička plná Vášne“. Vždy sme si mysleli, že väčší záujem o ňu budú mať ženy, ale napodiv častejšie ju kupujú muži. Veľmi príjemným zistením pre nás je to, že ešte stále existujú muži, ktorí vo svojom vzťahu chcú zapáliť iskru a svoju polovičku prekvapiť.

Kto je Vaša cieľová skupina zákazníkov?

Tak v prvom rade všetci zamestnaní a zamilovaní.

U nás na e-shope môžete nájsť darček, ktorý pomôže zvládnuť rôzne životné situácie. Niektoré krabičky Vás upokoja, niektoré zase naopak rozpália. Krabičky „Anti práca“ Vám pomôžu zvládnuť ťažký pracovný deň a krabičky „Láska“ nielen zvýraznia krásnu atmosféru romantického okamihu, ale tiež Vás dokážu nažhaviť :)

Ako ste zatiaľ s rozvojom vášho nového e-shopu spokojní?

Ešte to nie je ani rok, čo máme náš e-shop v plnej prevádzke. Sme úplne na začiatku cesty. Každý deň sa snažíme zdokonaľovať a učiť sa novým veciam. Podnikať v dnešnej dobe je zložité, obzvlášť keď ešte len začínate a nemáte svoju stálu klientelu. Aktuálne väčšina ľudí trávi svoj čas na Instagrame, ktorý sa považuje za jednu z najnavštevovanejších sociálnych sietí. Na získanie nových zákazníkov sa snažíme používať rôzne kreatívne nástroje. Napríklad na to, aby sme zvýšili záujem o náš e-shop a tiež našich zákazníkov pobavili, vymysleli sme komiksy, ktoré práve prepájajú e-shop s Instagramom. Hlavnou postavou komiksov je šedý kocúr, ktorý sa stále dostáva do malérov, ten je zároveň maskotom „Krabičky s príbehmi“. Príbeh, ktorý sa rozpráva v komikse, sa vždy viaže k určitej tematike krabičiek. Ako sme už spomenuli, chceme vytvárať nové krabičky a k nim budeme vymýšľať aj nové komiksy.

Do budúcnosti máme veľa plánov, ktoré by sme chceli uskutočniť, a ešte viac zaujímavých príbehov, ktoré by sme chceli povedať.

Ďalší článok
Príběh e-shopu LeonFish.sk: nejde nám len o najkratší doručení. So zákazníkmi chceme aj diskutovať a odporučiť im tie najvhodnejšie výrobky