Pomocou Mergada skoncujete s manuálnou úpravou feedov ešte dnes

Editor feedů Mergadoje v e-commerce známy ako všestranný pomocník pri nastavení inzercie. Prečo sa bez neho nezaobídete? Zautomatizuje vám všetky prácne úkony na e-shope a ušetrí nielen čas, ale aj náklady za vývojárov. Ak ste ho ešte nezačali používať, pozrite sa, ako vám zjednoduší život.

Ako pracuje virtuálne správcu feedov

Mergado je feed marketingový nástroj, pomocou ktorého dokážete hromadne nastavovať inzerciu pre množstvo veľkých porovnávačov tovaru a reklamných kanálov. V súčasnosti podporujeviac ako 400 reklamných systémov v 41 krajinách sveta. Funguje ako sprostredkovateľ medzi e-shopom a porovnávačom. pravidelne sťahuje XML alebo CSV súbor s informáciami o produktoch, ktorý následne spracuje do výstupných dát pre zbožáky. Mergado pracuje on-line, bez zásahu do vášho e-shopu a s neobmedzeným počtom užívateľov. V prehľadnom rozhraní nájdete široký balík funkcií, s ktorými zrýchlite prácu na každodenných e-shopařských úkonoch. Spracujete v ňom napríklad aj dáta od dodávateľov, ktoré importujete jednoducho do systému Upgates.

Jeho prednosťou je aj Mergado Product XML, s ktorým dokážete bezchybne prevádzať dáta pre všetky podporované formáty reklamných systémov. Tiež garantuje maximálnu prenosnosť dát pre všetky podporované formáty, vďaka čomu už u porovnávačov nemusíte sledovať zmeny špecifikácie XML. Systém Upgates podporuje Mergado Product XML vo všetkých variantoch svojich riešení. S Mergadem využijete aj formáty pre porovnávače tovaru, ktoré už používate a prevediete ich na tie, ktoré aktuálne potrebujete. V aplikácii si pre každý porovnávač vytvoríte samostatný export a môžete pracovať len na jeho úpravách.

Dostaňte váš feed do stopercentnej kondície

Pre bezchybný štart na porovnávačoch potrebujete XML súbor v požadovanom formáte. Nie ste si istí, či by splnil požiadavky danej platformy?Skontrolujte jeho stav s bezplatným auditem feedu, stačí vám len jeho URL adresa. Vďaka auditu získate kompletnú analýzu a odporúčania, ako ho s Mergadem opraviť. Nezabúdajte tiež na fotky produktov, ktoré sú väčšinou to prvé, čo zákazníkov zaujme. Pomocou bezplatného auditu obrázků od aplikácie Feed Image Editor zistíte, či má váš imidž marketing medzery a ako ich prípadne opraviť.

Naučte sa stopercentne pracovať s Mergadem už od prvého nastavenia. Sprievodca úvodnými kroky nájdete na stránke Začínáme s Mergadem. Prevedie vás registráciou, založením užívateľského účtu aj prvým exportom.

E-shopari a marketéri využívajú Mergado najčastejšie pre: 

  • Správné párovanie produktov je kľúčom ku kvalitnej inzerciu na porovnávačoch tovar a dokáže výrazne zviditeľniť sortiment e-shopu.
  • Nastavenie ceny dopravy, ktorá pre zákazníkov predstavuje jeden z hlavných faktorov ovplyvňujúcich uskutočnenie nákupov na porovnávačoch tovaru.
  • Kontrolu produktov prostredníctvom pravidiel a výberov. Odhalí chýbajúce, duplicitné, nesprávne či inak chybné elementy, ktoré ovplyvňujú nielen inzerciu, ale aj celý online obchod.
  • Nastavení kategorií pomocou implementovaného našeptávača, ktorý je k dispozícii pre všetky známe vyhľadávače.
  • Optimalizacia nákladov a vytvorenie viac konverzný inzercie. V Mergadu ľahko nastavíte ceny za kliknutie aj podľa ceny tovaru.
  • Prehľad o sortimente v časti Produkty. Nájdete tu niekoľko pohľadov na produktová dáta vo feedu - zjednodušený prehľad i komplexné zobrazenie elementov a hodnôt v tabuľke.
  • Nastavenie stratégií e-shopu pomocou Bidding. Ak ešte nebidujete automaticky, vyskúšajte nástrojBidding Fox pre Heureku a Zboží.cz, ktorý vám výrazne skvalitní vaše stratégie a skráti čas.
  • Doplnenie a opravu elementov ve feedu alebo nastavenie správnych hodnôt u parametrov zboží.

Pre rýchle nastavenie inzercie využijete predchystanýmakra, ktorá vám pomôžu s častými úpravami vo feedu. Aplikujete ich na jeden klik a hravo tak zautomatizujete množstvo manuálnych úkonov . Ak by ste si pri vylepšovaní feedu predsa len nevedeli rady, Mergado ponúka mnoho ciest, ako získať potrebné informácie. Všetky dôležité postupy si osvojíte na jeho blogu, fóru, video-nápovědě a bezplatných školeniach.

Ceny za Mergado se riadi podľa počtu produktov na výstupe. Urobte si názor na jeho kvality a vyskúšajte ho prvých 30 dní v plnej výbave zdarma. Rozšírte možnosti vášho e-shopu prostredníctvo kvalitného feedu. Dosiahnete lepších pozícií na porovnávačoch tovaru. Pre jeho bezchybný stav sa obráťte na moderný nástroj Mergado.

Ďalší článok
Xemel, špecialista na váš feed management