Xemel, špecialista na váš feed management

Xemel je e-commerce nástroj, bez ktorého sa nezaobídete, ak spravujete feedy pre najrôznejšie inzertné portály. Či už v Česku alebo v zahraničí. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo všetko Xemel vie a ako môže byť nápomocný aj vám.

Všetko podstatné o Xemelu

Xemel je online editor produktových feedov. Umožňuje vám akokoľvek editovať feedy vo formátoch XML a CSV. Ale to nie je všetko. 

Xemel vie z jedného feedu (napr. formátu pro Heureku) vytvoriť nespočet ďalších feedov, a to v rôznych štruktúrach pre ďalšie systémy, akými sú napríklad e-shopovej riešenie Upgates, porovnávače tovaru, Facebook, Google Shopping či marketplace. 

V Xemelu môžete feedy tiež spájať. To využijete predovšetkým pre dodávateľské feedy. Feedy niekoľkých dodávateľov, ktoré typicky bývajú v odlišných štruktúrach, spojíte do jedného feedu jednotnej štruktúry - také, ktorú požaduje váš e-shop. Ušetríte tým čas programátora. Namiesto vytvorenie niekoľkých importných mostíkov do e-shopu pre každý dodávateľský feed programátorom zvlášť, nahráte do e-shopu iba jeden feed, ktorý obsahuje informácie od všetkých dodávateľov. Vyhnete sa tak komplikáciám, ktorými býva sprevádzané súčasnej udržiavanie niekoľkých importných mostíkov s feedy dodávateľov programátorom.

Ďalej Xemel vďaka službe Custom feedumožňuje vytvoriť vlastný feed vo vašej ľubovoľnej štruktúre. Napr. z Heureka feedu Xemel vytvorí nový feed vlastné customizované štruktúry. Alebo z vášho vlastného feedu vytvorí feed v štruktúre Heuréky. Možností je nespočetné množstvo. Zjednodušene sa dá povedať, že v Xemelu vytvoríte akýkoľvek XML / CSV feed z akéhokoľvek XML / CSV feedu.

Akékoľvek feedy nahrané v Xemelu editujete v prehľadnom rozhraní,ktoré je vám plne k dispozícii 24/7. 

Expanzia s Xemelem

Plánujete expanziu do zahraničia? Xemel vám pomôže vytvoriť XML feedy pre zahraničné marketplace alebo iné inzertné portály. Stačí vám k tomu len jeden preložený feed v danom jazyku. Expandovať môžete cez zahraničné marketplace s pomocou jazykovo lokalizovaného feedu, alebo rovno pomocou lokalizovaného e-shopu od Upgates. S prekladom feedov do 12 jazykov vám pomôže treba Expando. Pokiaľ ale máte jazykovo lokalizovaný e-shop, feed v danom jazyku si vygenerujete priamo v e-shope.

Z preloženého feedu potom už rýchlo a jednoducho v Xemelu vytvoríte ďalšie feedy. Celé riešenie vám zaberie menej času a vyjde na zlomok ceny oproti prípravy všetkých feedov za pomoci programátora. Feedy máte navyše v rozhraní Xemelu kedykoľvek k dispozícii k prípadnej editáciu.

Český e-shop s kontaktnými šošovkami Alensa s Xemelem spolupracuje dlhodobo.Cez Xemel preháňa feedy do 31 krajín, v ktorých Alensa aktuálne pôsobia.  

Komu Xemel uľahčuje prácu

Xemel odbúrava technické nedostatky v produktových dátach a tým uľahčuje automatické párovanie vašich produktov v inzertných portáloch, šetrí váš čas, eliminuje chyby vo feed a uľahčuje expanziu na zahraničné trhy. To všetko pod vašou plnou kontrolou a ľahkým prístupom k vašim vlastným dátam. Aké súprínosy Xemelu pre e-shopaře?

  • IT - Nepotrebujete investovať toľko programátorského času do prípravy produktových dát, prípravy a udržiavanie importných mostíkov pre dodávateľské feedy a riešenie bugov. Namiesto riešenia prevádzkových vecí sa môže programátor venovať rozvoju e-shopu.
  • Markeťáci, produkťáci - Nie sú odkázaní na programátorov, väčšinu úprav totiž zvládnu sami a okamžite v Xemelu. Pružne tak zvládnu reagovať na vzniknuté situácie (chyby vo Feed, dočasné promo akcie, párovanie produktov). Produktová dáta môžu upravovať ešte pred tým, než sa nahrajú do e-shopu alebo inzertného systému.
  • Management - Transparentnosť a kontrola nad dátovým tokom, šetrenie ľudských zdrojov, značná úspora nákladov, rýchlejšie implementácie zmien, napojenie nových dodávateľov atď. Oproti riešenie cez programátora.

Prečo zvoliť práve Xemel

Na Xemelu oceníte predovšetkým jeho rýchlosť, stabilitu a flexibilitu. To ale nie je všetko, čo Xemel ponúka:

Jednoduchá práca v Xemelu - Žiadne zložité vzorce, žiadny kód. Namiesto toho jednoduché nastavenie požadovaných úprav pomocou pravidiel.

Vždy aktuálne dáta - Feedy a úpravy nastavenej v Xemelu sa automaticky aktualizujú čo 45 minút. Frekvenciu aktualizácie dát ide ale po individuálnej dohode zvýšiť (na čo 20 minút) aj znížiť.

Blesková aktualizácie dát - V prípade potreby vynútene pregenerovanie kedykoľvek aj ručne. Xemel potom přegeneruje feed pokojne do jednej minúty.

Bezpečnosť a stabilita - Xemel prenáša vaše všetky dáta šifrovane. URL vašich výstupných feedov obsahujú unikátny hash, takže odkaz nie je možné jednoducho uhádnuť. Vďaka zálohám na nezávislom serveri sú feedy vždy dostupné, nestane sa tak, že by váš e-shop alebo inzertný systém nemal prístup k feedu.

Import úprav v CSV - Požadované úpravy u konkrétnych produktov môžete do Xemelu jednoducho importovať CSV súborom, ktorý si vopred pripravíte v Exceli. To oceníte napríklad pri párovaní produktov.

Hodnoty na výstupe - Úpravy, ktoré ste vykonali v Xemelu, si hneď ľahko skontrolujete pomocou funkcie "Hodnoty na výstupe" aby bolo nutné aktualizovať výstupné feed.

Prístupové práva pre viac užívateľov - Z jedného účtu môžete spravovať viac e-shopov. Prístupové práva kolegom môžete pre väčšiu bezpečnosť udeľovať na úrovni jednotlivých feedov (nie celého e-shopu)..

Spojenie niekoľkých feedov dohromady - S Xemelem môžete spojiť viac vstupných feedov do jedného spoločného produktového feedu. To sa hodí napríklad pre feedy od niekoľkých dodávateľov.

Vlastné custom riešenie feedov - Po individuálnej dohode ide v Xemelu upravovať či zlučovať produktová dáta v akejkoľvek (aj vlastné) štruktúre. 

Detailné nápoveda a podpora na zavolanie - Xemel má priamo v rozhraní nástroja obsiahlu nápovedu a na YouTube video-tutoriály.   

Správa v Xemelu - Správu XML feedov môžete zveriť priamo do rúk pracovníkov Xemelu. 

Základné úpravy v Xemelu

V Xemelu pracujete na dvoch úrovniach.Hromadné úpravy segmente niekoľkých produktov upravujete pomocou pravidiel.

Práca s pravidlami vo Xemelu:

Úpravy na úrovni konkrétnych produktov potom nastavujete pomocou tzv. manuálnych zmien.

Práca s manuálnymi zmenami v Xemelu:

Ako Xemel implementovať

Je to jednoduché. Najprv sa zaregistrujte. Postačí vám k tomu e-mail, heslo a telefónne číslo. Potom nasledujte inštrukcie v rozhraní Xemelu.

  1. Bude potreba nahrať do Xemelu feed, ktorý chcete editovať (alebo spájať s iným feed).
  2. Potom si Xemel feed spracuje, čo potrvá niekoľko málo minút.
  3. Hotovo. Môžete feed v Xemelu editovať.
  4. Upravený výstupný XML feed nahráte kam potrebujete (e-shop, porovnávač, marketplace).

Cena za prevádzku nástroje Xemel sa odvíja od počtu položiek vo feedu podľa tohto ceníku. Cena za custom riešenie na mieru je riešená individuálne podľa náročnosti a je štandardne spoplatnená hodinovou sadzbou 1 490 Kč. 

Akcia pre všetky e-shopy Upgates

Ak sa zaregistrujete do Xemelu do 15. 7. 2021, získate 30-dňová nezáväzné testovanie nástroje Xemel úplne zadarmo. na individuálnej custom riešenie získate 20% zľavu zo štandardnej hodinovej sadzby. Neváhajte a registruje se.

Ako sa prihlásiť o zľavu? 

Stačí, keď sa po registrácii odkážete na túto akciu Upgates poslaním e-mailu na info@xemel.cz

E-shopy, ktoré pracujú so Xemelem

 

Xemel je jedným z trojice nástrojov ostravskej technologickej spoločnostiTrayto. Medzi ďalšie nástroje Trayta patrí služba pre správu a automatický bidding na porovnávačoch tovar Heureka a Zboží.cz BiddingTools a bidovací nástroj pre menšie e-shopyBiddingManager

Ďalší článok
Tomáš Formánek (CEO, Inventoro): dokážeme e-shopom ušetriť státisíce mesačne